NASLOVNICA / Novosti / Projekt "Book reports"

Projekt “Book reports”

Autor: Arijana Lenardić

28. travnja 2014.

Tijekom mjeseca travnja, učenici 6.a, 6.b i 6.c sudjelovali su u projektu Book reports u sklopu nastave engleskog jezika.

Cilj projektne nastave bio je razvijati interes za književnošću i kulturom zemalja engleskog govornog područja, poticati toleranciju prema različitim kulturama i narodnostima te razvijati pozitivan stav prema učenju engleskog jezika kroz dodatne nastavne sadržaje.

U prvim etapama projekta, učenici su čitali slikovnice (klasične priče i bajke) na engleskom jeziku. Kako bi pokazali razumijevanje teksta i izrazili osobni stav, prezentirali su odabrane priče pisanjem kratkog sadržaja, odabirom omiljenog lika, scene i citata te ocjenjivanjem pročitanog, izradivši tako stranice svoje lektirne slikovnice.

U drugom dijelu projekta, uslijedila je korelacija s likovnom kulturom. Učenici su crtali naslovnicu svoje slikovnice, omiljene likove, scene i različite simbole iz priča. Učitelj likovne kulture Zoran Vidaković, održao je radionicu te pokazao učenicima kako ručno uvesti njihove „stranice“ u male knjižice (slikovnice) pomoću šila, igle i konca.

Ponosni na uloženi trud i predani rad, učenici su svoje uratke izložili na školskom panou.

Knjiga je najtiši i najstalniji prijatelj, najdostupniji i najmudriji savjetnik

te najstrpljiviji učitelj.

Charles W. Eliot

Arijana Lenardić

19. svibnja 2022.

Službeni rezultati Državnog natjecanja iz astronomije

Objavljujemo Bilten sa službenim rezultatima Državnog natjecanja iz astronomije.Čestitamo najuspješnijima!

19. svibnja 2022.

Dva zlata i bronca na Državnom prvenstvu školskih sportskih društava Republike Hrvatske

Učenici Odjela za učenike s teškoćama u razvoju Đurđevac sudjelovali su na Državnom prvenstvu školskih sportskih društava Republike Hrvatske u […]