NASLOVNICA / Novosti / Produženi boravak u školskoj 2018./2019. godini

Produženi boravak u školskoj 2018./2019. godini

18. rujna 2018.

Produženi boravak u našoj je Školi započeo sa radom dana 10. rujna 2018. godine. Roditelji učenika nižih razreda, svake godine pokazuju sve veći interes i potrebu za organiziranjem poslijepodnevnog boravka učenika u prostorijama Škole. Zbog velikog broja prijavljenih učenika, od 1. do 4. razreda, ove školske godine Škola je u dogovoru sa Gradom organizirala rad u dvije skupine učenika, polaznika produženog boravka. Svaka je skupina heterogena, sastoji se od više razrednih odjela i u svakoj skupini sa učenicima radi stručna osoba, učiteljica razredne nastave.

Boravak i rad prema takvom obliku organiziran je u razdoblju od 11:35 do 17:00 sati. Zajedničkim aktivnostima izgrađujemo pozitivne i prijateljske odnose učenika svih skupina koje su uključene u produženi boravak. Potičemo druženje učenika različite dobi jer je to prirodno okruženje djece. Želimo omogućiti svakom djetetu pun život i otkriti njegove/njezine pune potencijale kao jedinstvene osobe, omogućiti razvoj djeteta kao socijalnog bića kroz život i suradnju s ostalima kako bi doprinijela/doprinio dobru u društvu te pripremiti dijete za daljnje obrazovanje i cjeloživotno učenje (učiti kako učiti).

Aktivnosti u Područnoj školi Sirova Katalena tijekom posljednjeg tjedna nastave

Učenici Područne škole Sirova Katalena proveli su posljednji tjedan nastave u igri na otvorenom i ponavljanju nastavnih sadržaja kroz zabavne […]