NASLOVNICA / Novosti / Prijem i posebni poklon državne tajnice inovatoru Tomislav Cestaru

Prijem i posebni poklon državne tajnice inovatoru Tomislav Cestaru

20. listopada 2010.

Mladi đurđevački inovator, Tomislav Cestar, učenik naše škole, čiji je inovativni rad na prijenosu sipkog materijala proljetos posebno zablistao na državnim susretima mladih hrvatskih inovatora u Dubrovniku i ostao pohranjen u Tehničkom muzeju u Zagrebu, u subotu je dobio iznimno vrijedan poklon.

Tihana Kraljić, državna tajnica u Ministarstvu gospodarstva, rada i poduzetništva, poklonila mu je put i boravak na Europskom sajmu inovatora u Nurnbergu.

Iako sam u Zagrebu, redovno pratim sve naše lokalne tiskovine, elektronske medije i web.stranice i dobro sam informirana što se događa doma, u mojoj Županiji. Pročitala sam tako i o Tomislavu, poželjela ga upoznati, a u suradnji s Hrvatskim društvom inovatora, pokloniti mu odlazak s njima na jednu tako važnu sajamsku priredbu, rekla je državna tajnica u subotu u đurđevačkoj Gradskoj vijećnici, gdje je za njega, njegove roditelje i ravnatelja OŠ M.Trepoteca, gradonačelnik Gračan, priredio mali prijem. -Mlade trebamo poticati na kreativnost, prepoznavati je u školskim sredinama i nagraditi svaku njihovu inovativnost i u lokalnoj zajednici, predložila je T.Kraljić, sigurna, kako je rekla, da će i gradonačelnik Gračan pripomoći odlasku mladog inovatora već 27.listopada u Njemačku. Tomislav će tamo, naglasila je državna tajnica, imati prilike izložiti i pokazati i svoj rad, što je i Tomislav i njegovi roditelji s radošću primili i zahvalili se na toj mogućnosti i  vrijednom poklonu.

Izvor: http://www.djurdjevac.hr/

24. lipnja 2021.

Upis učenika u srednju školu

Od sutra (25. lipnja )počinju prijave obrazovnih programa. Učenici su dobili potrebne upute kako prijaviti obrazovne programe ( do 6 […]