NASLOVNICA / Novosti / Predavanje o Domovinskom ratu

Predavanje o Domovinskom ratu

Autor: Nikola Vuković

14. studenoga 2015.

Gospodin Robert Rodman umirovljeni časnik HV održao je predavanje o Domovinskom ratu za učenike osmog razreda.

U sklopu Školskog kurikuluma i Kurikuluma građanskog odgoja i obrazovanje gost naše škole bio je gospodin Robert Rodman. Održao je predavanje za učenike osmog razreda. Učenici su s velikom pozornošću pratili predavanje popračeno prezentacijom. Naglasak je bio na doprinosu Koprivničko-križevačke županije u Domovinskom ratu. Predavanje je održano u sklopu projekta: Promicanje vrijednosti Domovinskog rata.

Ovo predavanje uvod je u idući tjedan kad će učenici naše šole zajedno s učiteljima obilježiti značajne datume naše novije povijesti. U utorak, 17.studenoga 2015.godine u 16.30 sati obilježit ćemo Dan sjećanja na Vukovar. Tradicionalno obilježavanje " I u mom gradu Vukovar svijetli" počinje ispred škole, nastavlja se ulicama Đurđevca, a završava na Trgu sv.Jurja. Vjerujemo da će i ove godine tisuću lampaša osvijetliti glavni gradski trg i na taj način poslati poruku gradu heroju. U programu sudjeluju učenici svih škola u našem gradu.

Osim toga na satu razrednika i na satovima povijesti učenici će učiti i razgovarati o vrijednostima Domovinskog rata.

Ostale obavijesti

19. veljače 2024.

Stručno usavršavanje učitelja i stručnih suradnika

Prvi dan drugog dijela zimskog odmora učenika u Osnovnoj školi Đurđevac bilo je radno za učitelje i stručne suradnike Osnovne […]

16. veljače 2024.

Prezentacija s roditeljskog sastanka 15. veljače 2024.

U četvrtak, 15. veljače 2024. godine pedagog škole održao je predavanje za roditelje djece dorasle za upis u prvi razred […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content