NASLOVNICA / Događanja i obavijesti - knjižnica / Postcrossing – međunarodni projekt razmjene razglednica

Postcrossing – međunarodni projekt razmjene razglednica

Autor: Arijana Lenardić

23. svibnja 2021.

Učenici petog i osmog razreda uključili su se u međunarodni projekt razmjene razglednica pod nazivom Postcrossing. Cilj projekta je dopustiti korisnicima diljem svijeta slanje i primanje razglednica, vodeći se idejom koliko razglednica pošalješ, toliko ih i primiš.

Ravnatelj naše škole, prof. Danijel Domišljanović, osmislio je razglednicu Đurđevca, dok su učenici napisali pripadajući tekst na engleskom jeziku. Ukratko su predstavili svoj grad i zemlju te predložili primateljima razglednica da učine isto.

Uslijedila je registracija na službenu stranicu Postcrossinga koja nasumično bira primatelje razglednica. Postcrossing trenutno ima preko 800.000 korisnika, iz 208 zemalja, koji su razmijenili preko 60 milijuna razglednica.

Naše razglednice putuju u Rusiju, Njemačku, SAD, Tajland i Kinu, a nama preostaje nestrpljivo čekati odgovore.

Više o Postcrossing projektu možete saznati na: Postcards connecting the world – Postcrossing.

Ostale obavijesti

18. svibnja 2024.

Natjecanje u krasnoslovu

Na 11. Natječaju Podravina u stihovima u finale je prošlo 29. autorskih recitala učenika od 5. do 8. r. Učenici […]

16. svibnja 2024.

Podravina u stihovima

U petak 17. svibnja u 17:30 u Domu kulture održat će se priredba Podravina u stihovima povodom veličanja pjesništva, kreativnog pisanja i javnog nastupa učenika. Ovom javnom priredbom i natjecanjem u […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content