NASLOVNICA / Novosti / Posjet seoskom gospodarstvu

Posjet seoskom gospodarstvu

21. svibnja 2010.

Budući da se nastava ne održava samo u školskoj učionici, učenici Područne škole Budrovac sa svojom učiteljicom Olgom Lazar, 14. svibnja 2010. posjetili su seosko gospodarstvo obitelji Lovrak i Barberic!

Domaćini su male učenike poučili o najčešćim zanimanjima ljudi u selu, gospodarskim zgradama i značajem i funkcijom poljoprivrednih strojeva. Najviše zanimanja učenici su pokazali prema domaćim životinjama kojih ova obitelj uzgaja u izobilju. Poigrali su se ovcama, lovili koke i milovali telad. Nakon posjeta povrtnjaku  i vinogradu, učenici su počašćeni slasnim obrokom na svježem zraku. Zahvalivši se domaćinima na poučavanju i srdačnom druženju, prošetali su Bilogorom i posjetili raketarnicu gdje ih je dočekao gospodin Majnović. On je govorio o važnosti zaštite od tuče i objasnio što jedan raketar mora znati i raditi . Velik interes učenici su pokazali prema raketama kakvima je gospodin Majnović neki dan zaštitio Budrovac od tuče. Uz pjesmu su se oprostili od gospodina Majnovića i prošetali do imanja obitelji Zebec, roditelja učenika koji stanuje najdalje od svoje škole. Zadivila ih je ljepota tog dijela sela koji se zove Prokljuvanci, te livade pune cvijeća okružene Bilogorskim brežuljcima.  Nakon igre i odmora, vratili su  se svojim kućama puni dojmova s predivne terenske nastave. Veliko hvala obiteljima Barberic, Lovrak, Zebec i Majnović na srdačnom i toplom dočeku i druženju.

Aktivnosti u Područnoj školi Sirova Katalena tijekom posljednjeg tjedna nastave

Učenici Područne škole Sirova Katalena proveli su posljednji tjedan nastave u igri na otvorenom i ponavljanju nastavnih sadržaja kroz zabavne […]