NASLOVNICA / Novosti / Posjet seoskom gospodarstvu

Posjet seoskom gospodarstvu

Autor:

21. svibnja 2010.

Budući da se nastava ne održava samo u školskoj učionici, učenici Područne škole Budrovac sa svojom učiteljicom Olgom Lazar, 14. svibnja 2010. posjetili su seosko gospodarstvo obitelji Lovrak i Barberic!

Domaćini su male učenike poučili o najčešćim zanimanjima ljudi u selu, gospodarskim zgradama i značajem i funkcijom poljoprivrednih strojeva. Najviše zanimanja učenici su pokazali prema domaćim životinjama kojih ova obitelj uzgaja u izobilju. Poigrali su se ovcama, lovili koke i milovali telad. Nakon posjeta povrtnjaku  i vinogradu, učenici su počašćeni slasnim obrokom na svježem zraku. Zahvalivši se domaćinima na poučavanju i srdačnom druženju, prošetali su Bilogorom i posjetili raketarnicu gdje ih je dočekao gospodin Majnović. On je govorio o važnosti zaštite od tuče i objasnio što jedan raketar mora znati i raditi . Velik interes učenici su pokazali prema raketama kakvima je gospodin Majnović neki dan zaštitio Budrovac od tuče. Uz pjesmu su se oprostili od gospodina Majnovića i prošetali do imanja obitelji Zebec, roditelja učenika koji stanuje najdalje od svoje škole. Zadivila ih je ljepota tog dijela sela koji se zove Prokljuvanci, te livade pune cvijeća okružene Bilogorskim brežuljcima.  Nakon igre i odmora, vratili su  se svojim kućama puni dojmova s predivne terenske nastave. Veliko hvala obiteljima Barberic, Lovrak, Zebec i Majnović na srdačnom i toplom dočeku i druženju.

Ostale obavijesti

28. studenoga 2023.

“Ruksak pun kulture” u našoj školi – predstava Medo Bedo

Područne škole Budrovac, Čepelovac, Mičetinac, Sirova Katalena i Odjel za učenike s teškoćama u razvoju su u prošloj godini bile […]

27. studenoga 2023.

Helena Pintar i Franka Martinčić predstavljale našu školu na regionalnom natjecanju Sudoku prvenstva

Dana 25. studenoga 2023., učenice Helena Pintar i Franka Martinčić sudjelovale su na regionalnom natjecanju Sudoku prvenstva za osnovne i […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content