NASLOVNICA / Novosti / Posjet Muzeju bećarca

Posjet Muzeju bećarca

Autor: Kristina Benko - Markovica

24. travnja 2023.

Učenici 8. d razreda i učenice Pjevačkog zbora Osnovne škole Đurđevac posjetili su 18. 4. Interpretacijski centar Muzej bećarca u Pleternici. Muzej bećarca postaje živi medij koji prenosi glasove nematerijalne baštine, a istodobno omogućava svakom posjetitelju da pronađe svoj osobni put i inicira se u svijet bećara i bećaruša. Učenici su uživali u pjevanju bećarca, vožnji na drvenom ringišpilu te fotografiranju uz narodne nošnje. Nakon Muzeja bećarca posjetili su Interpretacijski centar Terra Panonica gdje su uz pomoć virtualne stvarnosti zaronili do samog dna Panonskoga mora u  prošlost više od 24 milijuna godina. Organizirano putovanje je uspješan rezultat Natječaja Javne ustanove Pleternica. U pratnji učenika sudjelovale su Elena Zobunđija i Kristina Benko Markovica.

Ostale obavijesti

19. svibnja 2024.

Područne škole sudjeluju u obilježavanju akcije Svibanj- mjesec zaštite od požara

Manifestacija „Svibanj – mjesec zaštite od požara „ nacionalnog je karaktera i provodi se dugi niz godina.Učenici područnih škola Budrovac, […]

18. svibnja 2024.

Natjecanje u krasnoslovu

Na 11. Natječaju Podravina u stihovima u finale je prošlo 29. autorskih recitala učenika od 5. do 8. r. Učenici […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content