NASLOVNICA / Novosti / Posjet Javnoj vatrogasnoj postrojbi u Đurđevcu

Posjet Javnoj vatrogasnoj postrojbi u Đurđevcu

Autor:

15. svibnja 2015.

Učenici Područne škole Budrovac sa svojom su učiteljicom Olgom Lazar 14. svibnja 2015. posjetili Javnu vatrogasnu postrojbu u Đurđevcu gdje ih je dočekao zapovjednik Vatrogasne zajednice Grada Đurđevca, gospodin Matija Markešić. 

Svoje male goste podučio je tome što rade vatrogasci, kako i čime gase požar te ih upozorio da se ne smiju igrati vatrom. Pokazao im je vatrogasnu uniformu, objasnio čemu služe vatrogasna vozila i što se sve u njima nalazi kako bi vatrogasac mogao uspješno obavljati ovaj odgovoran i opasan posao. Radoznale učenike najviše je oduševila vožnja hidrauličnom dizalicom i prikaz gašenja vatre posebnom pjenom i vodom iz vatrogasnog crijeva. Posjet Javnoj vatrogasnoj postrojbi Đurđevac organizirao je roditelj učenice Tene, gospodin Marijan Đukić te mu se, kao i gospodinu Markešiću, od srca i toplo zahvaljujemo na gostoprimstvu i poduci o zaštiti od požara. 

Ostale obavijesti

22. veljače 2024.

Jakov Ovnić na međunarodnom natjecanju osvojio drugu nagradu

U Novom Marofu je od 13. do 17. veljače 2024. održano Međunarodno natjecanje učenika osnovnih glazbenih škola “Mladi Padovec”. Jakov […]

19. veljače 2024.

Stručno usavršavanje učitelja i stručnih suradnika

Prvi dan drugog dijela zimskog odmora učenika u Osnovnoj školi Đurđevac bilo je radno za učitelje i stručne suradnike Osnovne […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content