NASLOVNICA / Novosti / Posjet Gradskom društvu Crvenog križa

Posjet Gradskom društvu Crvenog križa

13. svibnja 2013.

Učenici 2.c razreda zajedno sa svojom učiteljicom Vesnom Šijak, 9. svibnja 2013. godine, posjetili su Gradsko društvo Crvenog križa Đurđevac.

Tamo su ih dočekale ravnateljica društva gđa. Marina Perica i predsjednica društva gđa. Branka Stipović.

Učenici su učili o Hrvatskom Crvenom  križu koji ove godine obilježava 135. obljetnicu rada i djelovanja na tlu Hrvatske..

Saznali su da je dio Međunarodnog pokreta koji obilježava 150.obljetnicu postojanja.

8. svibnja obilježava se  Svjetski dan Crvenog križa  i Crvenog polumjeseca, a 8.-15. svibnja Tjedan Hrvatskog Crvenog kiža.

Djelatnosti Crvenog križa su:

Prva pomoć

Služba traženja

Dobrovoljno davanje krvi

Zaštita zdravlja i promicanje zdravih načina življenja

Priprema za djelovanje u katastrofama i izvanrednim situacijama

Akcije pomoći i solidarnosti

Da bi učenici  saznali što znači od srca pomoći drugima i kako bi od djetinjstva razvijali humanost cijeli tjedan su prikupljali odjeću, obuću, igračke i knjige. Prikupljene stvari su ponijeli sa sobom i poklonili đurđevačkom Crvenom križu. Te stvari će biti podijeljene siromašnima.

Gđa. Branka je učenike učila   o načinima  pružanja prve pomoći i zaštite vlastitog zdravlja.

Učenicima je druženje bilo zanimljivo, poučno i korisno.

10. lipnja 2021.

Pero naših učenika… Podravina kroz stihove

Uz Godinu čitanja 2021. nastavljamo s projektima poticanja čitanja i kreativnog izražavanja u našoj školi. U ova teška vremena kad […]

09. lipnja 2021.

Cijepljenje učenika COVID

Obavijest za roditelje učenika od šestog do osmog razreda.