NASLOVNICA / Novosti / Područne škole promiču toleranciju i sjećanje na Vukovar

Područne škole promiču toleranciju i sjećanje na Vukovar

Autor: Maja Šalamon Nemet

17. studenoga 2023.

Učenici područnih škola Budrovac, Čepelovac, Mičetinac i Sirova Katalena ostvarili su sadržajan nastavni dan u kojem su obilježili dva važna datuma u mjesecu studenom : Međunarodni dan tolerancije i Dan sjećanja na žrtvu grada Vukovara. Nastavni dan započeli su posjetom školskoj knjižnici te čitanjem prigodne slikovnice o različitostima. Prošle godine ostvarena je uspješna suradnja sa Udrugom Mali princ te je dogovoreno i ovogodišnje druženje u Đurđevcu. Na početku druženja članovi Udruge predstavili su se izvođenjem svoje himne dok su učenici otplesali kraću pjesmu. Spajajući dvije teme, tolerancija i mir , učenici područnih škola su, zajedno sa članovima Udruge, izrađivali svoja umjetnička djela s motivom golubice. Članovi Udruge upoznali su učenike sa svojom slikovnicom „ Mjesto za prijateljstvo“ te je kroz razgovor istaknuto kako usprkos razlikama, svi ljudi žele( i trebaju ) biti prihvaćeni te imati prijatelje. Zajedničko druženje završilo je paljenjem lampiona ispred škole u znak sjećanja na žrtvu grada Vukovara u Domovinskom ratu.

Martina Krajcar Baltić

Ostale obavijesti

28. studenoga 2023.

“Ruksak pun kulture” u našoj školi – predstava Medo Bedo

Područne škole Budrovac, Čepelovac, Mičetinac, Sirova Katalena i ona za djecu s teškoćama u razvoju su u prošloj godini bile […]

27. studenoga 2023.

Helena Pintar i Franka Martinčić predstavljale našu školu na regionalnom natjecanju Sudoku prvenstva

Dana 25. studenoga 2023., učenice Helena Pintar i Franka Martinčić sudjelovale su na regionalnom natjecanju Sudoku prvenstva za osnovne i […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content