NASLOVNICA / Novosti / OTVORENO 18. DRŽAVNO NATJECANJE IZ POVIJESTI

OTVORENO 18. DRŽAVNO NATJECANJE IZ POVIJESTI

Autor:

11. svibnja 2017.

U Osnovnoj školi Grgura Karlovčana Đurđevac jučer je, u večernjim satima, svečano otvoreno 18. Državno natjecanje iz povijesti za osnovne i srednje škole. 

Iz svih krajeva Hrvatske u naš je grad pristiglo dvjestotinjak učenica i učenika koji su bili najbolji na županijskim natjecanjima u cijeloj Hrvatskoj i njihovi mentori. Za provođenje natjecanja zaduženo je Državno povjerenstvo, a cjelokupno je natjecanje organizirao Organizacijski odbor Osnovne škole Grgura Karlovčana Đurđevac, na čelu s ravnateljem škole i predsjednikom Organizacijskog odbora Danijelom Domišljanovićem i potpredsjednicom Organizacijskog odbora, prof. Katicom Tomrlin. Na samome početku programa goste su pozdravili ravnateljica Agencije za odgoj i obrazovanje Jadranka Žarković-Pečenković, predsjednik Državnog povjerenstva natjecanja iz povijesti dr. sc. Gordan Ravančić sa Hrvatskog instituta za povijest, tajnik Državnog povjerenstva natjecanja iz povijesti viši savjetnik Franjo Čičak, ravnatelj naše škole Danijel Domišljanović i izaslanik gradonačelnika Hrvoje Janči. U kratkom, ali sadržajnom programu otvorenja sudjelovali su učenici naše škole Karlo Grgičin, David Kuzmić, Lovro Rasinec, dječji Pjevački zbor naše škole, KUD Petar Preradović Đurđevac, Đurđevčice te gosti Djevojački zbor Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac, Anita Aurer iz OŠ Ivana Lackovića Croate Kalinovac i Teo Mesarov iz OŠ Ferdinandovac. Natjecanje je svečano otvorio bivši učenik naše škole i prošlogodišnji sudionik državnog natjecanja iz povijesti Luka Rasinec. Program su vodili dvoje učenika petoga razreda, Tamara Šimunic i Antun Marić. Nakon zabavnog dijela programa kratko je predavanje o Domovinskom ratu održao dr. sc. Ante Nazor, ravnatelj Hrvatskog memorijalnog dokumentacijskog centra Domovinskog rata. Danas je u 9 sati započeo pismeni dio natjecanja iz poznavanja hrvatske i svjetske povijesti za učenike 7. i 8. razreda osnovne i svih razreda srednje škole. Istovremeno, u hotelu Picok učenici s najboljim istraživačkim radovima iz svih hrvatskih županija prezentirali su svoje radove koje je ocjenjivalo Državno povjerenstvo. Rezultati pismenog dijela natjecanja znat će se kasno uvečer, nakon što članovi Državnog povjerenstva isprave ispite i omoguće vrijeme za žalbe. 

Ostale obavijesti

26. rujna 2022.

Bilo kuda Hrvati svuda

Bilo kuda-Hrvati svuda: uspješno osiguran nastavak međunarodne suradnje osnovnih škola iz Đurđevca i Koljnofa Osnovna škola Đurđevac u suradnji s […]

22. rujna 2022.

Sigurno u školu s HAK-om-preventivna akcija

Za učenike prvog razreda naše škole organiziran je susret s djelatnicima Policijske postaje Đurđevac i Auto kluba Đurđevac s ciljem […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content