NASLOVNICA / Novosti / Osmaši u dvodnevnom posjetu Vukovaru

Osmaši u dvodnevnom posjetu Vukovaru

Autor: Antonela Carek

20. veljače 2023.

U petak i subotu, 17. i 18. veljače 2023., učenici 8. A, 8. B, 8. C, 8. D i 8. I naše škole sa svojim su razrednicama posjetili Vukovar. U petak su u prijepodnevnim satima poslušali predavanje pod nazivom Domovinski rat i Bitka za Vukovar, a potom obišli izložbeni prostor Memorijalnog centra Domovinskog rata. Slijedilo je razgledavanje Gradskog muzeja Vukovar i Muzeja vučedolske kulture. Nakon posjeta muzejima uputili su se do vodotornja, simbola Domovinskog rata i grada Vukovara. Na samome vrhu vodotornja, koji je sada vidikovac, uživali su u divnome pogledu na veliki dio Slavonije i Srijema. Učenici su imali i slobodno vrijeme koje su proveli u centru Vukovara uz neizbježno fotografiranje kod bijeloga križa posvećenog svim palim braniteljima na ušću Vuke u Dunav. Uvečer su se naši učenici družili s učenicima drugih škola koji su tog dana također bili na terenskoj nastavi. Drugoga su dana posjetili memorijalna mjesta u Vukovaru, Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put — Put spasa, crkvu sv. Filipa i Jakova, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen dom Ovčaru, masovnu grobnicu na Ovčari, Mjesto sjećanja – Vukovarska bolnica 1991.”, Velepromet i Borovo Commerce. Nakon posjeta memorijalnim mjestima uslijedio je kviz i Škola mira. U Đurđevac su se vratili pomalo umorni, no puni dojmova o svemu što su, na vrlo zanimljiv način, naučili o Domovinskome ratu i Gradu Heroju Vukovaru.

Ostale obavijesti

11. lipnja 2024.

Jastrebica Su

Učenici 2. c razreda su danas upoznali novu stanarku Đurđevca. Posjetila ih je jastrebica Su koja posljednja dva mjeseca živi […]

10. lipnja 2024.

Terenska nastava učenika 6. razreda

U ponedjeljak, 10. lipnja 2024. iz Đurđevca su u 8 sati u jutro krenuli svi šesti razredi naše škole na […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content