NASLOVNICA / Novosti / Održana tradicionalna priredba Blagdani nam stižu

Održana tradicionalna priredba Blagdani nam stižu

Autor:

16. prosinca 2019.

Večeras, 16. prosinca 2019., u našoj je školi održana tradicionalna priredba Blagdani nam stižu koja je i ove godine bila humanitarnog karaktera. Dobrovoljne priloge prikupljali su mali volonteri našeg volonterskoga kluba, a Školska zadruga Mravlji lav po prigodnim je cijenama prodavala svoje proizvode. Pred prepunom sportskom dvoranom nastupilo je stotinjak učenika nižih i viših razreda sa brojnim glazbenim, dramskim i plesnim točkama posvećenima nadolazećim blagdanima. Na priredbi su i dodijeljene nagrade učenicima koji su izradili najbolje ukrase za božićnu jelku od recikliranih materijala u sklopu projekta Održive misli. Na samome kraju priredbe, uz pomoć svih sudionika priredbe, pjesmu Zvončići odsvirali su i otpjevali  učitelji naše škole pod dirigentskom palicom učiteljice Glazbene kulture Kristine Benko Markovica.

Na početku s nekoliko prigodnih riječi posjetiteljima su se obratili ravnatelj OŠ Đurđevac Danijel Domišaljanović i gradonačelnik Grada Đurđevca Hrvoje Janči.  Publici su se predstavili školski zbor, tamburaški orkestar, mali folkloraši, učenici 2.a razreda, 8. a razreda te prvih i šestih razreda. Priredbu su vodili učenici Antun Marić i Laura Kovačević. Svoj prvi nastup imao je Tamburaški orkestar škole čiji je rad obnovljen nakon višegodišnje pauze. Grad Đurđevac je financirao kupnju instrumenata za potrebe tamburaškog orkestra, a voditeljica orkestra je učiteljica Kristina Benko Markovica. Zbor je izveo pjesme „Pahuljice padajte“ i  „Sad sretan budi čovječe“.  Mali folklor predstavio se plesovima i pjesmama vezanim uz božićne običaje. Učenici 8. a  razreda uprizorili su običaj unošenja slame u kuću. Učenici prvih razreda izveli su recitaciju pod nazivom „Isusu za rođendan“ i otplesali plesnu točku „Idu patuljci“. Drugi b razred izveo je  lutkarski igrokaz pod nazivom „Božićni ukrasi“. Učenici 6. razreda na udaraljkama su izveli skladbu „Ples šećerne vile“ iz baleta „Orašar“ Petra Ilića Čajkovskog. Orašar je bio i glavni motiv pozornice koju su idejno osmislili i uz pomoć svojih učenika postavili učitelji Zoran Vidaković i Sanja Flajs Vidaković. Kao gosti nastupili su i učenici Umjetničke škole Fortunat Pintarić iz Koprivnice Područnog odjela u Đurđevcu izvevši 2 skladbe na violinama. Kao gosti iznenađenja nastupili učitelji OŠ Đurđevac otpjevavši pjesmu „Zvončići“ što je izazvalo veliko oduševljenje publike. Učiteljima su se na kraju  na pozornici pridružili svi izvođači koji su sudjelovali na priredbi.

tekst: Vjekoslav Čordašev

Ostale obavijesti

08. prosinca 2022.

Učenici 8.d razreda osvojili posjet Interpretacijskom centru Muzej bećarac

Učenici 8. d razreda osvojili su besplatan posjet Interpretacijskom centru Muzej bećarca u Pleternici. Rezultat je to prijave na Javni […]

07. prosinca 2022.

Školski medni dan

„Slatko, slađe, najslađe – MED.“ Učenici prvog razreda Osnovne škole Đurđevac obilježili su Školski medni dan koji se svake godine […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content