NASLOVNICA / Novosti / Obilježili smo Svjetski dan kravate

Obilježili smo Svjetski dan kravate

Autor: Antonela Carek

19. listopada 2021.

Jučer, 18. listopada 2021., učenici razredne i predmetne nastave naše škole obilježili su Svjetski dan kravate. U prijepodnevnim su satima učenici razredne nastave formirali oblik kravate na našem sportskome igralištu. Učenici predmetne nastave također su na sportskome igralištu naše škole formirali oblik kravate, a sve je snimljeno i fotografirano iz zraka pod vodstvom učitelja Ivana Đurocija.

Kravata je jedini hrvatski simbol koji je univerzalno poznat i prepoznatljiv. Istodobno, kravata je i simbol Europe, ali i znak nekih temeljnih ljudskih vrijednosti. Stoga se 18. listopada svake godine obilježava hrvatski i svjetski Dan kravate. Naime, na taj je dan izvedena, 2003. godine, spektakularna instalacija Kravata oko Arene u Puli. Tom je instalacijom, s najvećom kravatom na svijetu, simbolički povezano antičko i suvremeno doba, a crvenom bojom kravate svijetu je upućena poruka ljubavi i suživota među ljudima i narodima.

Ostale obavijesti

28. lipnja 2022.

Projekt Bartimej

U sklopu projekta „Bartimej“ Odjele za učenike s teškoćama u razvoju su posjetili učenici gimnazija iz Zagreba, Varaždina, Čakovca i […]

28. lipnja 2022.

Radionica o znakovnom jeziku

Povjerenik za pastoral osoba s invaliditetom i njihovih obitelji Varaždinske biskupije, velečasni Leonardo Šardi, je na inicijativu vjeroučiteljice Martine Rukavine […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content