NASLOVNICA / Novosti / Obilježili smo Međunarodni dan volontera

Obilježili smo Međunarodni dan volontera

Autor: Nikola Vuković

05. prosinca 2018.

Međunarodni dan volontera proglasila je opća skupština Ujedinjenih naroda 17. prosinca 1985. godine. Od tada se svake godine 5. prosinca obilježava Međunarodni dan volontera. Cilj je sve aktivnosti volontera i njihov rad učiniti vidljivim na lokalnoj, nacionalnoj i međunarodnoj razini.

U sklopu rada Školskog filantropskog kluba "Izvor dobrote" danas smo prigodno obilježili Dan volontera. Tijekom ove godine osmislili smo više od 30 različitih predavanja, radionica, malih volonterskih akcija kao i zajedničkih akcija sa svrhom učenja i poučavanja o volontiranju. Surađujemo s našim stalnim vanjskim suradnicima te svoj dobrotvorni rad poklanjamo drugima. Cilj naših nastojanja je osvijestiti učenike da oko njih ima osoba u potrebi te uključiti učenike u pomoć drugima. Osim edukativnih sadržaja ostvarujemo i konkretne akcije koje provodimo u školi i izvan nje. Dio programa ostvaruje se i putem naše školske zadruge "Mravlji lav". Pred nama je i školska priredba za građanstvo ( 13.prosinca 2018. u 17.00 sati) u kojoj mogu sudjelovati i odrasli svojim dobrovoljnim prilozima za pomoć radu Školskog filantropskog kluba "Izvor dobrote". Samim dolaskom na školsku priredbu podržavate naše učenike u njihovom radu i volonterskim nastojanjima. Pred nama je izrada loga i tiskanje promidžbenog materijala ŠFK "Izvor dobrote". Svima koji nas podržavaju i pomažu veliko HVALA.

Ostale obavijesti

14. rujna 2021.

Odjeli za djecu s teškoćama u razvoju obilježili Hrvatski olimpijski dan

U petak, 13. rujna 2021., pred utvrdom Stari grad okupili su se učenici osnovne i srednje škole te vrtićevci u […]

14. rujna 2021.

Posjet ravnateljice Gradskog društva Crvenog križa Koprivničko-križevačke županije Marine Perice Odjelima za djecu s teškoćama u razvoju

Uoči Svjetskog dana prve pomoći Odjele za djecu s teškoćama u razvoju posjetila je ravnateljica Gradskog društva Crvenog križa Koprivničko-križevačke […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content