NASLOVNICA / Novosti / Obilježili smo Međunarodni dan tolerancije

Obilježili smo Međunarodni dan tolerancije

Autor:

17. studenoga 2019.

U petak, 15. studenoga 2019., svečano smo obilježili Međunarodni dan tolerancije koji se svake godine tradicionalno obilježava u našoj školi te nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje drukčijih od nas. Priredba je održana u velikoj sportskoj dvorani, a nastupili su brojni učenici od 1. do 8. razreda.

Učenici 1. a razreda pripremili su recitaciju Mi djeca, a učenici 3. a razreda recitaciju Ljudi. Polaznici Lutkarske grupe, učenici 4.d razreda, izveli su igrokaz Jež nejež. Stihove o toleranciji govorili su učenici 4.a razreda, a pridružili su im se svi učenici 4. razreda i otpjevati veselu pjesmu pod nazivom Tolerancija uživancija. Učenici Ivan Marijanović, Sven Legradi, Nera Tomrlin, Laura Kopljarević i Antonija Petrović izveli su kratki igrokaz pod nazivom Svoj djeci svijeta prema istoimenoj pjesmi književnika Enesa Kiševića. Razredni plakat 7. b o toleranciji predstavili su Ana Furdić, Lucija Vukres i  Jana Jaković. Učenica 7.d razreda i učenica 5. razreda Umjetničke škole Fortunat Pintarić Koprivnica područnog odjela u Đurđevcu Nera Tomrlin na violini je izvela skladbu Nek' svud ljubav sja  uz pratnju profesora Josipa Kapetanića na klaviru. Pjesmu Zvonimira Baloga Progutaj srdžbu recitirala je učenica 7.a razreda Ana Marija Barberic. Plesna grupa naše škole izvela je plesnu točku pod nazivom Don't let mi down. Svoj literarne radove o toleranciji pročitale su Lisa List iz 7.a i Teodora Đuričič iz 7.c razreda. Na kraju programa svi učenici sedmih razreda otpjevali su Odu radosti, himnu tolerancije i himnu Europske unije.

Ostale obavijesti

22. veljače 2024.

Jakov Ovnić na međunarodnom natjecanju osvojio drugu nagradu

U Novom Marofu je od 13. do 17. veljače 2024. održano Međunarodno natjecanje učenika osnovnih glazbenih škola “Mladi Padovec”. Jakov […]

19. veljače 2024.

Stručno usavršavanje učitelja i stručnih suradnika

Prvi dan drugog dijela zimskog odmora učenika u Osnovnoj školi Đurđevac bilo je radno za učitelje i stručne suradnike Osnovne […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content