NASLOVNICA / Novosti / Obilježili smo Dan ružičastih majica

Obilježili smo Dan ružičastih majica

Autor: Antonela Carek

25. veljače 2021.

Učitelji i učenici naše matične škole i područnih škola u Mičetincu, Budrovcu, Čepelovcu i Sirovoj Kataleni već 10-ak godina, posljednje srijede u mjesecu veljači obilježavaju Dan ružičastih majica, ujedno i Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja. I ove smo srijede, 24. veljače 2021. nizom aktivnosti nastojali senzibilizirati i poučiti učenike različitim oblicima nasilja te načinima reagiranja i (samo)zaštite, potaknuti ih na kritičko promišljanje o svim aspektima ovoga fenomena, ali i unaprijediti njihove socijalno-emocionalne kompetencije te doprinijeti lakšem savladavanju izazova današnjice kao i razvoju zdravog i odgovornog ponašanja. Zbog važećih epidemioloških mjera učenici su sa svojim učiteljima Dan ružičastih majica obilježili u svojim razrednim odjelima i fotografiranjem u predvorju škole uz ružičasta krila anđela koja su izradili učenici produženog boravka, a kojima su željeli izraziti podršku u borbi protiv vršnjačkog nasilja. Fotografirali su se i na stepeništu koje su različitim porukama protiv nasilja ispisali učenici 7.c, 7. a i 6. a. Učenici Područne škole za djecu s teškoćama u razvoju ovaj su dan obilježili raznim kreativnim likovnim radionicama kao i onima tijekom sati razrednika gdje se razgovaralo o prevenciji nepoželjnog ponašanja i nasilja te stvaranja pozitivnog i prijateljskog ozračja u našoj školi. 

Ostale obavijesti

11. lipnja 2024.

Jastrebica Su

Učenici 2. c razreda su danas upoznali novu stanarku Đurđevca. Posjetila ih je jastrebica Su koja posljednja dva mjeseca živi […]

10. lipnja 2024.

Terenska nastava učenika 6. razreda

U ponedjeljak, 10. lipnja 2024. iz Đurđevca su u 8 sati u jutro krenuli svi šesti razredi naše škole na […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content