NASLOVNICA / Novosti / Obilježen Međunarodni dan volontera u sedmim razredima

Obilježen Međunarodni dan volontera u sedmim razredima

Autor:

16. prosinca 2019.

Učenici sedmih razreda, u ponedjeljak 9. prosinca 2019., ugostili su volonterku Luciju Fusić, đurđevčanku koja je pohađala našu osnovnu školu. Ona ih je upoznala sa svojim volonterskim aktivnostima te misijama u Meksiko i Indiju.

Međunarodni dan volontera proglasila je opća skupština Ujedinjenih naroda 17. prosinca 1985. godine. Od tada se svake godine 5. prosinca obilježava Međunarodni dan volontera. Cilj je sve aktivnosti volontera i njihov rad učiniti vidljivim na lokalnoj, nacionalnoj i međunarodnoj razini. U sklopu ostvarivanja navedenog cilja  učenici sedmih razreda u ponedjeljak 9. prosinca 2019. ugostili su volonterku Luciju Fusić koja ih je upoznala sa svojim volonterskim aktivnostima te misijama u Meksiko i Indiju. Uz živopisno i nadasve zanimljivo predavanje popraćeno fotografijama i videozapisima Lucija je učenike upoznala s pojmom volontiranja te važnosti prepoznavanja volonterskih aktivnosti za osobni i socijalni razvoj. Učenici su upoznati s Lucijinim iskustvom volontiranja još iz školskih dana te su pozvani na moguću buduću suradnju u volonterskim aktivnostima za koju su pojedini učenici bili zainteresirani.

Ostale obavijesti

08. prosinca 2022.

Učenici 8.d razreda osvojili posjet Interpretacijskom centru Muzej bećarac

Učenici 8. d razreda osvojili su besplatan posjet Interpretacijskom centru Muzej bećarca u Pleternici. Rezultat je to prijave na Javni […]

07. prosinca 2022.

Školski medni dan

„Slatko, slađe, najslađe – MED.“ Učenici prvog razreda Osnovne škole Đurđevac obilježili su Školski medni dan koji se svake godine […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content