NASLOVNICA / Novosti / Obilježen Dan volontera

Obilježen Dan volontera

25. prosinca 2017.

Učenici 5.a i 5.b razreda sa svojim razrednicama Katicom Tomrlin i Jasminom Filipović Konjarek su obilježili svjetski dan volontera. Tom prilikom učenici su u školskoj  knjižnici ugostili gospođu Marinu Barberic dugogodišnju volonterku.

Gospođa Barberic je putem  prezentacije i zanimljive priče o studentu i profesoru  upoznala naše učenike s pojmom volonterstvo.  Govorila je  gdje se sve može volontirati , od pomaganja svojim bakama, potrebitim susjedama do raznih volonterskih akcija spašavanja životinja, te koliko je važan volonterski rad u pojedinim životnim situacijama. Pričala je o svojim počecima volontiranja, načinu pomaganja, starijih, bolesnih, nemoćnih. … Istaknula je niz primjera   koje je imala u svom volonterskom radu. Posebice je istaknula da je volontiranje   velika ljubav i  nesebično darivanje sebe. Lijepa riječ i osmijeh kojeg darujemo nekome, vraća  se kroz  veliko zadovoljstvo koje nas ispunjuje kada  pomažemo nekome. Učenici su slušali s velikim zanimanjem, te su iznosili i vlastita iskustva. Nakon prezentacije učenici su podijeljeni u skupine dobili zadatak da dovrše plakat dvorac volonterstva i ključ volonterstva, gdje su upisivali pojmove i osobe koje ih asociraju na volonterstvo.
Na kraju susreta učenici su se počastili bombonima i puni dojmova vratili u svoje učionice. Zadnji tjedan u prvom polugodištu  naši su učenici imali  priliku krenuti u svoju prvu volontersku akciju u ovoj školskoj godini. Učenici 5.a su  posjetili  Dom za starije obitelji Kralj i razveselili starije osobe prigodnim poklonima, dok su učenici 5.b posjetili jednu potrebitu baku.
Zahvaljujemo gospođi Marini Barberic, koja nas je počastila ovim zanimljivim predavanjem.

24. lipnja 2021.

Upis učenika u srednju školu

Od sutra (25. lipnja )počinju prijave obrazovnih programa. Učenici su dobili potrebne upute kako prijaviti obrazovne programe ( do 6 […]