NASLOVNICA / Novosti / Obilježen Dan ružičastih majica

Obilježen Dan ružičastih majica

Autor: Nikola Vuković

26. veljače 2015.

U srijedu, 25.veljače 2015. obilježen je Dan ružičastih majica. Pred više od 650 učenika, 50 djece polaznika vrtića, 80 učitelja i gostiju održana je završna priredba u sklopu provedbe projekta: Nasilje prestaje ovdje

Tijekom desetak dana u veljači svi učenici, učitelji i stručni suradnici ostvarili su planirane sadržaje u sklopu projekta  i obilježavanja Dana ružičastih majica. Rezultat rada: tridesetak plakata, radio emisije, video uratci, zidne novine, slikovnice, stripovi, literari i likovni uratci. Održana su predavanja, debata, parlaonica, razgovor s učenicima kao i izrada didaktičkog materijala.

U srijedu, 25.veljače održana je završna proslava i obilježavanje Dana ružičastih majica. Partneri u provedbi projekta su: Povjerenstvo za ravnopravnost spolova Koprivničko-križevačke županije i Policijska postaja Đurđevac.Koordinatori rada na provedbi projekta su učiteljica Sanja Sabolić i pedagog Nikola Vuković. Učenici su predstavili svoje uratke. Za učenike osmog razreda gospođa Verica Rupčić, predsjednica Povjerenstva za ravnopravnost spolova održala je predavanje i razgovor s učenicima.

Naš rad popraćen je i medijski: HTV 1 – Dobro jutro Hrvatska, gostovale su učiteljica Sanja Sabolić i psihologinja Marija Sladoljev., vijesti na HTV 1 i HTV 4, emisije Podravskog radija, a događanja u školi snimali su i za TV Srce.

U našoj školi provodi se desetak projekata tijekom nastavne godine. Cilj svih projekata je preventivno djelovanje, učenje za život i pripremanje učenika za život odraslih. Ovaj projekt ima za cilj spriječavanje vršnjačkog nasilja, učenje za nenasilno rješavanje sukoba, razvoj tolerancije i jačanje sigurnosti u školi. Sve je to dio školskog kurikuluma, a posebno kurikuluma Građanskog odgoja i obrazovanja.

Ostale obavijesti

29. rujna 2022.

Šahovska grupa počela s radom

Danas, 29. rujna 2022. godine, počela je s radom Šahovska grupa. Okupilo se dvadeset polaznika koji će pod vodstvom učitelja […]

29. rujna 2022.

NAJAVA: Obilježavanje Dječjeg tjedna

Idućeg tjedna u našoj školi raznim aktivnostima obilježavamo dječji tjedan. OBILJEŽAVANJE DJEČJEG TJEDNA Dječji tjedan je tradicionalna godišnja akcija i […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content