NASLOVNICA / Novosti / Obilježen Dan ružičastih majica

Obilježen Dan ružičastih majica

Autor: Nikola Vuković

26. veljače 2015.

U srijedu, 25.veljače 2015. obilježen je Dan ružičastih majica. Pred više od 650 učenika, 50 djece polaznika vrtića, 80 učitelja i gostiju održana je završna priredba u sklopu provedbe projekta: Nasilje prestaje ovdje

Tijekom desetak dana u veljači svi učenici, učitelji i stručni suradnici ostvarili su planirane sadržaje u sklopu projekta  i obilježavanja Dana ružičastih majica. Rezultat rada: tridesetak plakata, radio emisije, video uratci, zidne novine, slikovnice, stripovi, literari i likovni uratci. Održana su predavanja, debata, parlaonica, razgovor s učenicima kao i izrada didaktičkog materijala.

U srijedu, 25.veljače održana je završna proslava i obilježavanje Dana ružičastih majica. Partneri u provedbi projekta su: Povjerenstvo za ravnopravnost spolova Koprivničko-križevačke županije i Policijska postaja Đurđevac.Koordinatori rada na provedbi projekta su učiteljica Sanja Sabolić i pedagog Nikola Vuković. Učenici su predstavili svoje uratke. Za učenike osmog razreda gospođa Verica Rupčić, predsjednica Povjerenstva za ravnopravnost spolova održala je predavanje i razgovor s učenicima.

Naš rad popraćen je i medijski: HTV 1 – Dobro jutro Hrvatska, gostovale su učiteljica Sanja Sabolić i psihologinja Marija Sladoljev., vijesti na HTV 1 i HTV 4, emisije Podravskog radija, a događanja u školi snimali su i za TV Srce.

U našoj školi provodi se desetak projekata tijekom nastavne godine. Cilj svih projekata je preventivno djelovanje, učenje za život i pripremanje učenika za život odraslih. Ovaj projekt ima za cilj spriječavanje vršnjačkog nasilja, učenje za nenasilno rješavanje sukoba, razvoj tolerancije i jačanje sigurnosti u školi. Sve je to dio školskog kurikuluma, a posebno kurikuluma Građanskog odgoja i obrazovanja.

Ostale obavijesti

06. prosinca 2021.

Projekt Čitamo i zabavljamo se u obitelji

U drugom polugodištu krenut će ostvarivanje projekta Čitamo i zabavljamo se u obitelji, a to je nastavak aktivnosti u Godini […]

04. prosinca 2021.

Školski filantropski klub proveo humanitarnu akciju

Naša škola i Školski filantropski klub Izvor dobrote organizirali su humanitarnu akciju od 29. studenoga do 1. prosinca ove godine. […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content