NASLOVNICA / Novosti / Obilježen Dan ružičastih majica

Obilježen Dan ružičastih majica

Autor: Nikola Vuković

26. veljače 2015.

U srijedu, 25.veljače 2015. obilježen je Dan ružičastih majica. Pred više od 650 učenika, 50 djece polaznika vrtića, 80 učitelja i gostiju održana je završna priredba u sklopu provedbe projekta: Nasilje prestaje ovdje

Tijekom desetak dana u veljači svi učenici, učitelji i stručni suradnici ostvarili su planirane sadržaje u sklopu projekta  i obilježavanja Dana ružičastih majica. Rezultat rada: tridesetak plakata, radio emisije, video uratci, zidne novine, slikovnice, stripovi, literari i likovni uratci. Održana su predavanja, debata, parlaonica, razgovor s učenicima kao i izrada didaktičkog materijala.

U srijedu, 25.veljače održana je završna proslava i obilježavanje Dana ružičastih majica. Partneri u provedbi projekta su: Povjerenstvo za ravnopravnost spolova Koprivničko-križevačke županije i Policijska postaja Đurđevac.Koordinatori rada na provedbi projekta su učiteljica Sanja Sabolić i pedagog Nikola Vuković. Učenici su predstavili svoje uratke. Za učenike osmog razreda gospođa Verica Rupčić, predsjednica Povjerenstva za ravnopravnost spolova održala je predavanje i razgovor s učenicima.

Naš rad popraćen je i medijski: HTV 1 – Dobro jutro Hrvatska, gostovale su učiteljica Sanja Sabolić i psihologinja Marija Sladoljev., vijesti na HTV 1 i HTV 4, emisije Podravskog radija, a događanja u školi snimali su i za TV Srce.

U našoj školi provodi se desetak projekata tijekom nastavne godine. Cilj svih projekata je preventivno djelovanje, učenje za život i pripremanje učenika za život odraslih. Ovaj projekt ima za cilj spriječavanje vršnjačkog nasilja, učenje za nenasilno rješavanje sukoba, razvoj tolerancije i jačanje sigurnosti u školi. Sve je to dio školskog kurikuluma, a posebno kurikuluma Građanskog odgoja i obrazovanja.

Ostale obavijesti

09. srpnja 2024.

Naša škola treću godinu za redom dobila oznaku Sigurnija škola

U sklopu projekta “Sigurnija škola” u organizaciji Hrvatskog Crvenog križa naša škola je i u ovoj školskoj godini, trećoj za […]

03. srpnja 2024.

Završna svečanost učenika osmih razreda

U utorak, 2. srpnja 2024. godine, u Domu kulture održana je završna svečanost učenika osmih razreda. Na početku programa nazočne […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content