NASLOVNICA / Novosti / Obilježavanje nacionalnog tjedna filantropije
Autor: Nikola Vuković
20. rujna 2018.
Učenici i učitelji naše škole u sklopu aktivnosti Školskog filantropskog kluba "Izvor dobrote" u vremenu od 24. do 28. rujna obilježit će Nacionalni tjedan filantropije.
I ove godine nizom aktivnosti obilježavamo Tjedan filantropije. Razrednici će s učenicima na satu razrednika razgovarati o filantropiji, promišljati o pomaganju drugima i dobrotvornom radu. Svaki razredni odjel osmislit će jednu filantropsku akciju koju će provesti tijekom ove nastavne godine.
Ostvarit ćemo suradnju s Gradskim društvom Crvenog križa i zajedno s njihovim volonterima dogovoriti suradnju i ostvarivanje zajedničkih akcija.
Na satovima likovne kulture učenici će osmisliti logo našeg Školskog filantropskog kluba "Izvor dobrote". Učitelj likovne kulture priredit će izložbu najuspješnijih radova.
U suradnji sa Zakladom "Zamah" iz Zagreba sudjelovat ćemo u nekoliko volonterskih akcija i projekata, a posebno u projektu "Aktivni u zajednici". Osnovna zamisao rada je recikliranje materijala i stvaranje novih uporabnih predmeta.
Najavljujemo i skorašnju volontersku akciju u kojoj ćemo prikupljati stari papir i svu dobit iskoristiti za rad Školskog filantropskog kluba i pomoć potrebitima. Akcija prikupljanja starog papira trajat će tjedan dana i uključit ćemo osim učenika, učitelja, roditelja naših učenika i sve građanstvo na način da pripreme i daruju stari papir kojeg će učenici-volonteri prikupiti i sortirati. Ostvarivanjem ove filantropske akcije učimo naše mlade očuvanju okoliša, recikliranju materijala te poduzetničkim kompetencijama kojima će osmišljavati nove akcije za dobrobit svih.

10. lipnja 2026.
10. lipnja 2026. godine u Odjelima za učenike s teškoćama održana je podjela priznanja i nagrada učenicima Odjela koji su […]
10. lipnja 2026.
U utorak, 9. lipnja 2026. godine, učenici osmih razreda naše škole (8.a, 8.b, 8.c i 8.d) u pratnji svojih razrednika […]