NASLOVNICA / Novosti / Obilježavanje Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica

Obilježavanje Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica

Autor:

29. listopada 2010.

U četvrtak, 28. listopada 2010. godine, povodom Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica, u knjižnici OŠ Grgura Karlovčana Đurđevac upriličen je jesenski susret s književnicom i ekologinjom Božicom Jelušić. Tradicionalno, treću godinu za redom, u sklopu druženja s književnicom održana je i likovno ekološka radionica Jesenje lišće. Voditelj radionice bio je učitelj Zoran Vidaković. U radionici su sudjelovali učenici od trećeg do sedmog razreda. Opširnije na stranicama knjižnice.

U četvrtak, 28. listopada 2010. godine, povodom Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica, u knjižnici OŠ Grgura Karlovčana Đurđevac upriličen je jesenski susret s književnicom i ekologinjom Božicom Jelušić. Tom prigodom promovirana je autoričina nova zbirka pjesama Ljestve od svile. Zbirka se sastoji od pjesama objavljenih u čitankama i dječjim časopisima. Tradicionalno, treću godinu za redom, u sklopu druženja s književnicom održana je i likovno ekološka radionica Jesenje lišće. Voditelj radionice bio je učitelj Zoran Vidaković. U radionici su sudjelovali učenici od trećeg do sedmog razreda podijeljeni u pet skupina po temama: Igra vjetra s lišćem, Mozaik od lišća, Lišće na pločniku, Lišće i stablo i Lišće na kiši. U radu su koristili kombiniranu tehniku novinskog kolaža i akvarela. Knjižničarka Nataša Švaco, organizator susreta, predložila je da se ova prilika iskoristi za intervju s književnicom koji će biti objavljen u našem školskom listu. Književnicu su intervjuirale, u vrijeme  likovne radionice, učenice novinarske grupe pod vodstvom učiteljice Ivane Topolčić. Izložbu učeničkih likovnih radova, zbirku pjesama i plakate o Božici Jelušić  možete pogledati u knjižnici osnovne škole.

                                                                                    

                                   Tekst napisali Nataša Švaco i Zoran Vidaković

Ostale obavijesti

06. prosinca 2023.

STEAM Escape Room u sedmim razredima

U utorak, 5. prosinca 2023., učenike 7.a, 7.b, 7.c i 7.d razreda posjetile su predstavnice Escape Rooma iz Osijeka. Učenici su sudjelovali na […]

06. prosinca 2023.

Sveti Nikola posjetio Odjel za učenike s teškoćama u razvoju

Dana 6.12.2023. godine, Odjele za učenike s teškoćama u razvoju posjetili su Sveti Nikola i Krampus, pomagači Svetog Nikole iz […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content