NASLOVNICA / Novosti / Obilježavanje manifestacije Noć knjige

Obilježavanje manifestacije Noć knjige

23. travnja 2019.

Ove godine povodom obilježavanja Dana hrvatske knjige (22.4.), Svjetskog dana knjige i autorskih prava (23.4.) i Noći knjige (23.4.) učiteljice Osnovne škole Grgura Karlovčana Đurđevac, Maja Šalamon Nemet, Davorka Hrženjak i Nataša Švaco, organizirale su 17.4. prije proljetnih praznika predavanja i radionice u znaku Noći knjige.

Zainteresirani učenici poslušali su predavanja: Omiljeni likovi i junaci iz svijeta knjige i stripa, Kako crtati strip, Izrada stripa na računalu uporabom digitalnog alata Pixton i Toondoo. Radionice su se održavale u informatičkoj učionici.

Nakon uvodnih predavanja i prezentacija, sudionici su odgledali kratke animirane filmove Aleksandrijska knjižnica i Evolucija knjige. Nakon toga su u knjižnici izabrali stripove i knjige omiljenih likova prema kojima su izrađivali stripove i straničnike crtajući rukom na papiru i na računalu koristeći digitalni alat Pixton i Toondoo.

Organizirana je i tombola za sudionike koji su uživali na radionicama uz sok i grickalice. Manifestacija je trajala pet sati. Nakon završenih radionica postavljena je izložba zanimljivih raznolikih stripova i straničnika s porukama u holu škole.

24. lipnja 2021.

Upis učenika u srednju školu

Od sutra (25. lipnja )počinju prijave obrazovnih programa. Učenici su dobili potrebne upute kako prijaviti obrazovne programe ( do 6 […]