NASLOVNICA / Novosti / Obilježavanje LJUBIČASTOG DANA

Obilježavanje LJUBIČASTOG DANA

Autor: Nikola Vuković

25. ožujka 2020.

U četvrtak, 26.ožujka obilježavamo LJUBIČASTI DAN te pokazujemo solidarnost s osobama koje imaju epilepsiju.

Dan je osnovan 2008. godine inicijativom djevojčice Cassidy Megan, njenih roditelja i Udruge za epilepsiju iz Nove Škotske u Kanadi.

Zbog osjećaja usamljenosti i nerazumijevanja, Cassidy koja je tada bila devetogodišnja djevojčica s epilepsijom,  izrazila je želju da svima govori o epilepsiji  i da pokaže kako se ljudi s epilepsijom ne razlikuju od drugih ljudi.  Tijekom godina Cassidyno lice se smiješilo sa tisuće plakata i slalo poruku „ Želim da ljudi znaju da nisi sam ako imaš epilepsiju!“

26. ožujka ljudi iz cijelog svijeta nose ljubičasto  kako bi pružili podršku osobama s epilepsijom,

Za obilježavanje dana izabrana je ljubičasta boja lavande koja je internacionalna boja epilepsije, a isto je tako povezana i s osjećajem usamljenosti koji se učestalo javlja  kao posljedica društvene stigmatizacije i izolacije osoba s epilepsijom.

U našoj školi imamo desetak učenika s epilepsijom. Za sve djelatnike škole dr. Jasenka Vuljak Vulić održala je predavanje vezano uz epilepsiju i ukazala na našu ulogu u slučaju epi napada kod učenika ili odraslih.

Naši učenici i učitelji tijekom četvrtka 26. ožujka putem on-line nastave prigodno će obilježiti Ljubičasti dan, učenici će pisati poruke, izrađivati bedževe i ppt prezentacije te na satovima likovnog izraziti svoju solidarnost s osobama koje imaju epilepsiju.

Moto ovogodišnjeg obilježavanja:

ŠIRENJEM ZNANJA O EPILEPSIJI, RUŠIMO PREDRASUDE.

Pridružite nam se, obucite nešto ljubičasto!

Hvala!

Ostale obavijesti

07. prosinca 2022.

Bili smo na frekvenciji 87.6 Mhz!

Nas desetak učenika iz 7.d i 7.e razreda u utorak smo, kao nastavak razgovora o medijima na grupi  „Medijska pismenost“, […]

06. prosinca 2022.

Sveti Nikola posjetio Odjel za učenike s teškoćama u razvoju

Povodom blagdana svetog Nikole, volonteri udruge “Ruka u ruci” koju čine učenici gimnazije Dr. Ivana Kranjčeva pod vodstvom pedagoginje Jasne […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content