O zadruzi

NASLOVNICA / O zadruzi

U Osnovnoj škola Đurđevac 27.2.1957. godine osnovna je učenička zadruga koja 1993. godine prestaje s djelovanjem. Osnovna škola Đurđevac s voditeljicom Martinom Lovrak Ivanov ponovno pokreću učeničku zadrugu pod imenom Učenika zadruga Mravlji lav. Naša zadruga ima izrađen pečat i grb prepoznatljiv po mravljem lavu za područje Đurđevca. Kod izlaska na teren učenici imaju akreditacije i majice s kojima predstavljaju našu učeničku zadrugu i našu školu.

Učenička zadruga Mravlji lav je od svog početka 2017. vrlo aktivna. Svake godine zadruga predstavlja svoje radove na raznim manifestacijama škole, grada i Koprivničko-križevačke županije. Na školskim manifestacijama tu smo prisutni na božićnoj priredbi, u proljeće za Pozdrav proljeću i Danu škole. Na manifestacijama izvan škole u organizaciji Grada Đurđevca to su bili Dani medaZlatna jesen na kojoj je naša zadruga osvojila 3. nagradu za svoj štand, Božićni sajam, Dani cvijeća i Đurđevo. Redovito svake godine sudjelujemo na Danima voća u organizaciji Koprivničko-križevačke županije.

U našoj zadruzi učenici mogu naučiti modelirati glinu i peći keramiku, šivati na šivaćoj mašini ali i ručno vesti po šabloni. Također mogu izrađivati ambalažu za proizvode od kutija do kuverti i čestitaka, koristiti pirograf na drvenim materijalima, koristiti pilu, brusilicu kod izrade drvenih tvorevina. Naši učenici izrađuju razne predmete od prirodnih materijala- slama, vinova loza, izrađuju svijeće, sapune, izrađuju prirodne bukete, mogu naučiti kako razmnožiti cvijeće i brinuti se o njima, bave se profesionalnom fotografijom i tehnikom Photo transfer. Svaka godina nosi nešto novo, nove ideje, nove grupe, nove učenike, nove vještine i znanja.
Biti član naše zadruge je čast jer osim što učenici svojim trudom mogu steći nove vještine i sposobnosti oni imaju i razne popuste koje mogu ostvariti pokazivanjem članske iskaznice naše zadruge. Jedna od popusta je popust na ulaznice na bazene. Lokalna zajednica je prepoznala rad učenika i tako ih podržava kao i raznim donacijama u materijalima za rad.

Unutar zadruge djeluje 17 grupa, sa oko 150 učenika.

• Likovna grupa- Zoran Vidaković
  • Mali fizičari- Nataša Mikuš
  • Likovna grupa- Senka Pavešić
  • Engleska radionica- Darija Car
  • Novinarska grupa- Vjekoslav Čordašev
  • Modelarstvo uporabnih tehničkih tvorevina- Milan Kos
  • Vrijedne ruke- Katarina Ređep
  • Ruke ljubavi- Branko Maznik
  • Foto i video grupa- Maja Šalamon Nemet
  • Podmladak Crvenog križa- Nada Petrović
  • Mali zadrugari- Željka Mihočka
  • Kreativna družionica- Irena Kovačić
  • Kreativna grupa- Ivana Marić
  • Zemlje engleskog govornog područja- Ivan Grgec
  • Ljubitelji životinja- Sanja Sabolić
  • Prirodoslovci- Barbara Šignjar Mihočka
  • Mali kreativci- Matea Nemet Andrijašević

Radu grupe pridonose i ostali učitelji sa svojim učenicima.