NASLOVNICA / Novosti / O prošlosti našeg zavičaja u Interpretacijskom centru Picokijade

O prošlosti našeg zavičaja u Interpretacijskom centru Picokijade

Autor: Sanja Sabolić

24. ožujka 2017.

Danas smo još jednom pokazali da se nastava ne mora održavati samo u školskim učionicama.

Dolaskom proljeća i toplijih dana učenici 3. c razreda su krenuli na izvanučioničku nastavu u svom gradu. O prošlosti našeg zavičaja, nastavnoj jedinici iz prirode i društva, učili smo u Muzeju grada Đurđevca. Naime, posjetili smo Interpretacijski centar Picokijade gdje smo uz spoj priča iz prošlosti i njihove interpretacije pomoću moderne tehnologije te uz stručno vodstvo djelatnice muzeja učili o prošlosti našeg zavičaja.

Imali smo posebnu čast među prvima posjetiti etnografsku izložbu „Najljepši je crven cvijet“ na kojoj smo vidjeli stare spomenare koji su u današnje vrijeme, nažalost, već gotovo zaboravljeni. Djeca nisu skrivala svoje oduševljenje, a ni njihove pratiteljice, učiteljica Sanja Sabolić i pomagačica u nastavi Antonija Jurić.

Ostale obavijesti

28. studenoga 2023.

“Ruksak pun kulture” u našoj školi – predstava Medo Bedo

Područne škole Budrovac, Čepelovac, Mičetinac, Sirova Katalena i Odjel za učenike s teškoćama u razvoju su u prošloj godini bile […]

27. studenoga 2023.

Helena Pintar i Franka Martinčić predstavljale našu školu na regionalnom natjecanju Sudoku prvenstva

Dana 25. studenoga 2023., učenice Helena Pintar i Franka Martinčić sudjelovale su na regionalnom natjecanju Sudoku prvenstva za osnovne i […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content