NASLOVNICA / Novosti / O prošlosti našeg zavičaja u Interpretacijskom centru Picokijade

O prošlosti našeg zavičaja u Interpretacijskom centru Picokijade

Autor: Sanja Sabolić

24. ožujka 2017.

Danas smo još jednom pokazali da se nastava ne mora održavati samo u školskim učionicama.

Dolaskom proljeća i toplijih dana učenici 3. c razreda su krenuli na izvanučioničku nastavu u svom gradu. O prošlosti našeg zavičaja, nastavnoj jedinici iz prirode i društva, učili smo u Muzeju grada Đurđevca. Naime, posjetili smo Interpretacijski centar Picokijade gdje smo uz spoj priča iz prošlosti i njihove interpretacije pomoću moderne tehnologije te uz stručno vodstvo djelatnice muzeja učili o prošlosti našeg zavičaja.

Imali smo posebnu čast među prvima posjetiti etnografsku izložbu „Najljepši je crven cvijet“ na kojoj smo vidjeli stare spomenare koji su u današnje vrijeme, nažalost, već gotovo zaboravljeni. Djeca nisu skrivala svoje oduševljenje, a ni njihove pratiteljice, učiteljica Sanja Sabolić i pomagačica u nastavi Antonija Jurić.

Ostale obavijesti

01. veljače 2023.

KAJ SO JELI NAŠI STARI?

U Odjelima za učenike s teškoćama u razvoju, dana 31.1. 2023. održana je prva u nizu kuharska radionica. Nakon kraćeg […]

01. veljače 2023.

Priprema djece za upis u prvi razred

U protekla dva tjedna stručni suradnici škole (psihologinja, logopedinja i pedagog) te ravnatelj škole kroz različite aktivnosti upoznali su buduće […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content