NASLOVNICA / Novosti / Novinarska grupa u Područnoj školi za djecu s teškoćama u razvoju

Novinarska grupa u Područnoj školi za djecu s teškoćama u razvoju

Autor:

03. svibnja 2013.

Novinarska grupa odlučila je upoznati našu Područnu školu za djecu s teškoćama u razvoju.

U nastavku pročitajte zanimljivosti o kreativnim učenicima i učiteljicama.

Ulaskom u školu male su novinarke ostale  iznenađene uređenjem i kreativnošću učiteljica i učenika. Uputile su se u zbornicu gdje ih je dočekala voditeljica škole Katica Bratanović. U razgovoru  s voditeljicom saznale  su da se škola nalazi u kući poznatog doktora medicine Bazijanca u kojoj je on nekada imao ordinaciju privatne prakse. Danas  školu pohađa 40 učenika od prvog do osmog razreda koji su raspoređeni u pet odgojno-obrazovnih skupina. Razredni odjeli su kombinirani i u njima radi pet vrijednih defektologa i jedan  logoped. Učenici se ponajviše ocjenjuju opisnim ocjenama, a svaki učenikov uspjeh je  učiteljima velika nagrada za njihov zahtjevan rad. Učenici nemaju udžbenike što iziskuje dodatni rad za učitelje jer moraju svakom učeniku izraditi listić prema njegovim sposobnostima. Od izvannastavnih aktivnosti aktivno sudjeluju u likovnoj, cvjećarskoj i dramskoj grupi. Kao nedostatak ističu pomanjkanje prostora i mogućnosti za provođenje nastave tjelesne i zdravstvene kulture. Imaju odličnu suradnju s učenicima iz Strukovne škole,  Gimnazije Dr. Ivana Kranjčeva, udrugom volontera Ruka u ruci te Florom iz Virovitice. Marljivo tijekom školske godine skupljaju papir i elektronički otpad koji odvozi i zbrinjava Flora iz Virovitice. Za svoj trud uvijek su nagrađeni raznim nastavnim sredstvima i pomagalima. Svake godine održava se i susret  Područnih škola čemu se oni jako vesele. Ove godine  sklopili su i novo prijateljstvo te odličnu suradnju s molvarskim učenicima koji su ih posjetili povodom Svjetskog dana svjesnosti o autizmu. Učenici s nestrpljenjem očekuju nastavak druženja u  Molvama. Nakon ugodnog razgovora male su novinarke  krenule u daljnji obilazak škole ugodno iznenađene ambijentom i kvalitetom organizacije nastavnih aktivnosti koje svakodnevno ispunjuju i obogaćuju  život njihovih nasmiješenih i veselih školaraca. 

Ostale obavijesti

21. listopada 2021.

Posjet školskoj knjižnici – u društvu sa slikovnicama

U povodu obilježavanja Godine čitanja 2021., ali i Mjeseca hrvatske knjige, učenici 1. i 3. razreda te 3. odgojna skupina […]

20. listopada 2021.

Svjetski dan kravate u Odjelima za učenike s teškoćama u razvoju

Kravata je jedini hrvatski simbol koji je univerzalno poznat i prepoznatljiv. Dan kravate obilježava se 18. listopada. Tom su prigodom […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content