NASLOVNICA / Novosti / Novinarska grupa u Područnoj školi za djecu s teškoćama u razvoju

Novinarska grupa u Područnoj školi za djecu s teškoćama u razvoju

Autor:

03. svibnja 2013.

Novinarska grupa odlučila je upoznati našu Područnu školu za djecu s teškoćama u razvoju.

U nastavku pročitajte zanimljivosti o kreativnim učenicima i učiteljicama.

Ulaskom u školu male su novinarke ostale  iznenađene uređenjem i kreativnošću učiteljica i učenika. Uputile su se u zbornicu gdje ih je dočekala voditeljica škole Katica Bratanović. U razgovoru  s voditeljicom saznale  su da se škola nalazi u kući poznatog doktora medicine Bazijanca u kojoj je on nekada imao ordinaciju privatne prakse. Danas  školu pohađa 40 učenika od prvog do osmog razreda koji su raspoređeni u pet odgojno-obrazovnih skupina. Razredni odjeli su kombinirani i u njima radi pet vrijednih defektologa i jedan  logoped. Učenici se ponajviše ocjenjuju opisnim ocjenama, a svaki učenikov uspjeh je  učiteljima velika nagrada za njihov zahtjevan rad. Učenici nemaju udžbenike što iziskuje dodatni rad za učitelje jer moraju svakom učeniku izraditi listić prema njegovim sposobnostima. Od izvannastavnih aktivnosti aktivno sudjeluju u likovnoj, cvjećarskoj i dramskoj grupi. Kao nedostatak ističu pomanjkanje prostora i mogućnosti za provođenje nastave tjelesne i zdravstvene kulture. Imaju odličnu suradnju s učenicima iz Strukovne škole,  Gimnazije Dr. Ivana Kranjčeva, udrugom volontera Ruka u ruci te Florom iz Virovitice. Marljivo tijekom školske godine skupljaju papir i elektronički otpad koji odvozi i zbrinjava Flora iz Virovitice. Za svoj trud uvijek su nagrađeni raznim nastavnim sredstvima i pomagalima. Svake godine održava se i susret  Područnih škola čemu se oni jako vesele. Ove godine  sklopili su i novo prijateljstvo te odličnu suradnju s molvarskim učenicima koji su ih posjetili povodom Svjetskog dana svjesnosti o autizmu. Učenici s nestrpljenjem očekuju nastavak druženja u  Molvama. Nakon ugodnog razgovora male su novinarke  krenule u daljnji obilazak škole ugodno iznenađene ambijentom i kvalitetom organizacije nastavnih aktivnosti koje svakodnevno ispunjuju i obogaćuju  život njihovih nasmiješenih i veselih školaraca. 

Ostale obavijesti

28. studenoga 2023.

“Ruksak pun kulture” u našoj školi – predstava Medo Bedo

Područne škole Budrovac, Čepelovac, Mičetinac, Sirova Katalena i Odjel za učenike s teškoćama u razvoju su u prošloj godini bile […]

27. studenoga 2023.

Helena Pintar i Franka Martinčić predstavljale našu školu na regionalnom natjecanju Sudoku prvenstva

Dana 25. studenoga 2023., učenice Helena Pintar i Franka Martinčić sudjelovale su na regionalnom natjecanju Sudoku prvenstva za osnovne i […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content