NASLOVNICA / Događanja i obavijesti - knjižnica / Natjecanje u krasnoslovu

Natjecanje u krasnoslovu

Autor: Nataša Švaco

18. svibnja 2024.

Na 11. Natječaju Podravina u stihovima u finale je prošlo 29. autorskih recitala učenika od 5. do 8. r. Učenici su pisali o običajima i životu čovjeka u Podravini, njenim prirodnim ljepotama, savršenostima i manama.  Na satovima Hrvatskoga jezika pisali su pjesme na hrvatskom standardnom jeziku ili na kajkavskom narječju.

Uz literarno, glazbeno i plesno druženje na javnoj priredbi organizirali smo natjecanje učenika u krasnoslovu. Odlukom stručnog povjerenstva u sastavu Božice Jelušić, Zdravka Seleša i Vladimira Miholeka najbolje stihove napisali su Arijan Marković, Vita Flamaceta, Martin Leščan, Lana Gračan i Katja Patačko. Mentori svih finalista su učitelji hrvatskoga jezika Antonela Carek, Vjekoslav Čordašev, Ivana Jakopčević, Ivana Skender i Vedran Dautanec. Nagradu publike za krasnoslov osvojila je Karla Marija Funtek

U kulturno-umjetničkom programu, čekajući rezultate zabavili su nas učenici Malog folklora izvodeći plesove, brojalice i dječje igre Podravine, Zagorja i Međimurja pod vodstvom Monike Rupčić te Martin Leščan, učenik 8.a razreda čitajući svoj sastavak Moja mama. U društvu mentorice Ivane Jakopčević, s ovim sastavkom predstavljao je našu školu na državnoj smotri Lidrana u Vinkovcima.

Koordinatorica projekta je Nataša Švaco. Scenu za priredbu izradili su učenici likovne grupe s mentorima Zoranom Vidakovićem i Sanjom Flajs – Vidaković. Pripremu glasovanja i obradu podataka odradila je profesionalno kao i uvijek učiteljica informatike Davorka Hrženjak. Tehnička podrška bio je Šimun Vujčić, učenik 6. d razreda, snimatelj Goran Švaco, fotograf Danijel Domišljanović, dok su voditelji programa bili Franka Martinčić i Ivan Špoljar, učenici 6.d razreda. Sponzori natjecanja su Osnovna škola Đurđevac, Grad Đurđevac, Gradska knjižnica, izdavačke kuće Profil i Školska knjiga. Finalisti su: Za sliku narisati – Ema Mikulić, 6.d; Put Drave – Ilija Petar Sinjeri Horvat, 7.c; Zadnji pozdrav rodnom kraju – Katarina Mehkek, 5.c; Podravsko selo – Magdalena Đuroci, 8.e; Čepelovečki breg – Ana Lenardić, 8.b; Proljeće – Karla Marija Funtek, 5.c; Školske pajdašice – Lana Gračan, 8.a; Hrast – Marta Kaić, 5.b; Podravski den – Morena Kožar, 6.a; Jedina – Barbara Blažeković, 6.c; Kmica v selu – Dominik Šamarija, 5.c; Ljepotica – Paola Šestak, 8.e; Špigel sonca – Marta Imamović, 5.d; Vinograd – Nikolina Fuk, 7.c; Lepa kaj anđeoska krila – Sara Svetec, 8.d; Crveni mak – Ana Franičević, 5.d; Lepa – Laura Goll, 6.d; Vinograd u ranu zoru – Vita Flamaceta, 7.a; Podravski poti – Martin Leščan, 8.a; Blago – Petra Čeko, 8.e; V Đurđevcu – Hana Nikša, 6.a; Dravska vila – Ana Domišljanović, 7.a; Drevo – Tara Mišulin Horvat, 5.a; Odlazak – Ivan Hodalić, 7.d; Igralo se kolo – Gabrijela Horvat, 8.b; Moja Drava – Arijan Marković, 5.b; Spijena kap lubavi – Katja Patačko, 8.d; Podravino moja – Lorena Bahun, 8.c; Proščenje – Franciska Antolović, 8. e

Ostale obavijesti

19. lipnja 2024.

Himna 4. d

Učenici 4. d i njihova učiteljica Marijana Kralj za kraj druženja na kraju šk. god. 2023./24. napisali su razrednu himnu. […]

18. svibnja 2024.

Natjecanje u krasnoslovu

Na 11. Natječaju Podravina u stihovima u finale je prošlo 29. autorskih recitala učenika od 5. do 8. r. Učenici […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content