NASLOVNICA / Novosti / Naše učenice sudjelovale na 25. etnografskom kvizu u Virju

Naše učenice sudjelovale na 25. etnografskom kvizu u Virju

Autor:

12. studenoga 2017.

U OŠ prof. Franje Viktora Šignjara u Virju 7.11. ove godine održan je tradicionalni  25. kajkavski etnografski kviz na kojem su sudjelovale i naše učenice 7. a razreda Mia Horvat, Melita Vranić i Ema Lovrak uz mentorstvo učitelja Vjekoslava Čordaševa.

U OŠ prof. Franje Viktora Šignjara u Virju 7.11. ove godine održan je tradicionalni  25. kajkavski etnografski kviz na kojem, su uz našu školu i školu domaćina, sudjelovale škole iz Molvi, Kalinovca i Koprivničkog Ivanca. Učenici su se natjecali u poznavanju kajkavskog narječja i podravskih narodnih običaja. Tema ovogodišnjeg kviza bili su svadbeni običaji. Našu školu predstavljale su učenice 7. a razreda Mia Horvat, Melita Vranić i Ema Lovrak. Znanje učenika, njihove krasnoslove i jezične istraživačke radove procjenjivalo je prosudbeno povjerenstvo koje su činili profesorica hrvatskog jezika Anđelka Rihtarić, etnologinja Vesna Prešič-Kovač i dr. Davorin Hećimović. Kviz je otvorila ravnateljica virovske škole prof. Marica Cik Adaković. U neizvjesnoj borbi nakon tri kruga najbolji su bili učenici iz Virja i iz Kalinovca. Nakon pripetavanja pobijedili su domaćini, ekipa OŠ prof. Franje Viktora Šignjara iz Virja. Pobjednici su nagrađeni petodnevnim ljetovanjem u hostelu Društva „Naša djeca“ u  Selcu.

Ostale obavijesti

15. listopada 2021.

Osmaši naučili kako pružiti prvu pomoć unesrećenima

Jučer, 14.listopada 2021., našu su školu posjetili djelatnici Zavoda za hitnu medicinu Koprivničko-križevačke županije. Učenicima osmih razreda na zanimljiv su […]

12. listopada 2021.

Sedmaši posjetili Krapinu

U četvrtak, 7. listopada 2021., učenici svih sedmih razreda naše škole bili su na terenskoj nastavi u Krapini. Učenici su […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content