NASLOVNICA / Novosti / Naše učenice sudjelovale na 25. etnografskom kvizu u Virju

Naše učenice sudjelovale na 25. etnografskom kvizu u Virju

Autor:

12. studenoga 2017.

U OŠ prof. Franje Viktora Šignjara u Virju 7.11. ove godine održan je tradicionalni  25. kajkavski etnografski kviz na kojem su sudjelovale i naše učenice 7. a razreda Mia Horvat, Melita Vranić i Ema Lovrak uz mentorstvo učitelja Vjekoslava Čordaševa.

U OŠ prof. Franje Viktora Šignjara u Virju 7.11. ove godine održan je tradicionalni  25. kajkavski etnografski kviz na kojem, su uz našu školu i školu domaćina, sudjelovale škole iz Molvi, Kalinovca i Koprivničkog Ivanca. Učenici su se natjecali u poznavanju kajkavskog narječja i podravskih narodnih običaja. Tema ovogodišnjeg kviza bili su svadbeni običaji. Našu školu predstavljale su učenice 7. a razreda Mia Horvat, Melita Vranić i Ema Lovrak. Znanje učenika, njihove krasnoslove i jezične istraživačke radove procjenjivalo je prosudbeno povjerenstvo koje su činili profesorica hrvatskog jezika Anđelka Rihtarić, etnologinja Vesna Prešič-Kovač i dr. Davorin Hećimović. Kviz je otvorila ravnateljica virovske škole prof. Marica Cik Adaković. U neizvjesnoj borbi nakon tri kruga najbolji su bili učenici iz Virja i iz Kalinovca. Nakon pripetavanja pobijedili su domaćini, ekipa OŠ prof. Franje Viktora Šignjara iz Virja. Pobjednici su nagrađeni petodnevnim ljetovanjem u hostelu Društva „Naša djeca“ u  Selcu.

Ostale obavijesti

25. svibnja 2022.

Turnir u kuglanju

U utorak, 24. svibnja 2022., učenici 1. odgojno-obrazovne skupine Odjela za učenike s teškoćama u razvoju, zajedno sa svojom učiteljicom […]

24. svibnja 2022.

Najava: DAN ŠKOLE

U petak, 27. svibnja 2022. godine obilježavamo Dan škole. Obilježavanje Dana škole započinje školskom priredbom u našoj sportskoj dvorani u […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content