NASLOVNICA / Novosti / Naša škola obilježila Svjetski dan kravate

Naša škola obilježila Svjetski dan kravate

Autor:

18. listopada 2017.

Nizom aktivnosti učenici naše škole obilježili su Svjetski dan kravate. Oslikali su veliku kravatu crveno bijelim kvadratima i đurđevačkim picokom, a kravata je postavljena na zid škole.

Ove je školske godine naša škola nizom aktivnosti obilježila Svjetski dan kravate. Idejni je začetnik aktivnosti naš pedagog Nikola Vuković. Aktivnosti su započele još prošloga tjedna kada su po jedan učenik ili učenica iz svih razreda naše škole sudjelovali na radionici oslikavanja velike kravate prepoznatljivim crveno bijelim kvadratima te đurđevačkim picokom. U oslikavanju su sudjelovali: 1. a – Helena Pintar, 1. b – Dora Jerbić, 1. c – Tea Josipović, 2. a – Jana Maronić, 2. b – Jurica Županić, 2. c – Emanuel Kožar, 2. d – Mia Robotić, 3. a –  Leonarda Hrženjak, 3. b –  Ana Zlatec, 3. c – Jakov Mlakar, 4. a – Lucija Jančijev, 4. b – Patrik Zlatec, 4. c – Tina Balažin, 4. d – Beata Dautanec – Poslek, 5. a – Petra Štrangar, 5. b – Lucija Vukres, 5. c – Matej Štefanov, 5. d – Nera Tomrlin, 6. b – Natalija Paro, 6. c – Augustin Šestak, 6. d – Matea Ščuka, 7. a – Klara Vukres, 7. b – Petra Filipović, 7. d – Tamara Šokec, 8. a – Minja Banjac, 8. b – Nika Hrvoić, 8. c – Ivana Antoljak, 8. d – Leonora Stankić i učenici polaznici Likovne grupe: Ema Lovrak, Marina Jendrašić, Željko Zebec, Martina Spitek, Claudia Jadanec, Dora Đurišević, Klara Đurišević i Lea Smiljanec. Picoka su na kravati naslikale Minja Banjac i Nika Hrvoić. Ukrašavanju kravate pridružio se i ravnatelj naše škole Danijel Domišljanović. Radionicu oslikavanja kravate vodili su učiteljica Sanja Sabolić i učitelj likovne kulture Zoran Vidaković. Kravatu je od platna sašila gospođa Zorica Vidaković. Učenici 4.a razreda sa svojom su učiteljicom Željkom Mihočkom organizirali radionicu izrade straničnika u obliku kravate. Gost u razredu bila je umirovljena učiteljica Ljubica Vuković. Uz druženje i učenje o povijesti kravate, učenici su izradili straničnike koje su zatim dizajnirali prema osobnoj zamisli, a svojim su uradcima uredili panoe u predvorju škole. Danas je velika kravata postavljena na zid škole, spuštena s drugoga kata, a većina se učenika škole sa svojim razrednicima i učiteljima fotografirala podno kravate. Fotografirali su Zvonimir Šiptar, Danijel Domišljanović, Sanja Sabolić i Zoran Vidaković. Na ovaj smo način različitim aktivnostima odali počast kravati kojoj, na današnji dan, počast odaje cijeli svijet.

Ostale obavijesti

28. studenoga 2023.

“Ruksak pun kulture” u našoj školi – predstava Medo Bedo

Područne škole Budrovac, Čepelovac, Mičetinac, Sirova Katalena i ona za djecu s teškoćama u razvoju su u prošloj godini bile […]

27. studenoga 2023.

Helena Pintar i Franka Martinčić predstavljale našu školu na regionalnom natjecanju Sudoku prvenstva

Dana 25. studenoga 2023., učenice Helena Pintar i Franka Martinčić sudjelovale su na regionalnom natjecanju Sudoku prvenstva za osnovne i […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content