NASLOVNICA / Novosti / Naš školski pedagog održao predavanje i prikaz dobre prakse na državnom skupu u Opatiji

Naš školski pedagog održao predavanje i prikaz dobre prakse na državnom skupu u Opatiji

Autor:

03. studenoga 2019.

Državni skup u organizaciji HPKZ-a i suorganizaciji AZOO, Grada Zagreba i Učiteljskog fakulteta iz Zagreba održan je od 28. do 30. studenoga 2019. godine u Opatiji. Tema državnog skupa bila je Dječja prava i obrazovanje.

Na  državnom skupu pedagog naše škole Nikola Vuković imao je prezentaciju svog rada i prakse pod nazivom Dječja prava i kultura škole. Govorio je o obrazovanju kao osnovnom pravu, integraciji i inkluziji te poslovima školskog pedagoga na stvaranju kulture škole. Prezentirao je rad naše škole s posebnim naglaskom na učenike s  teškoćama u učenju i radu te učenike Rome. Naša škola dobar je primjer potpune integracije i sve veće inkluzije učenika i to na različitim područjima, od redovne nastave, izvannastavnih aktivnosti te društvene i kulturne djelatnosti. Uz prezentaciju pedagog je govorio o potrebi sve veće inkluzije učenika s posebnim potrebama (učenici s teškoćama i daroviti učenici) kao i integraciji naših učenika Roma u sve oblike nastavnog rada. Naglasio je primjere dobre prakse na području kulturne i društvene djelatnosti, razvoju tolerancije i projekte vezane za preventivne programe. Preduvjeti za uspješan rad s učenicima su stalno stručno usavršavanje učitelja i stručnih suradnika, kontinuirani rad s roditeljima učenika te dobra opremljenost škole nastavnim sredstvima i pomagalima te digitalnom opremom. Naglasio je ulogu i doprinos Grada Đurđevca kao osnivača škole u pomoći Školi oko ostvarivanja Godišnjeg plana, programa i školskih kurikuluma.

Ostale obavijesti

04. kolovoza 2022.

Javni poziv za obavljanje poslova pomoćnika/ce u nastavi

Objava javnog poziva za obavljanje poslova pomoćnika/ce u nastavi za učenike s teškoćama u razvoju u Osnovnoj školi Đurđevac u […]

04. kolovoza 2022.

Javni poziv za obavljanje poslova stručnog komunikacijskog posrednika/ce

Objava javnog poziva za obavljanje poslova stručnog komunikacijskog posrednika/ce u nastavi za učenike s teškoćama u razvoju u Osnovnoj školi […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content