NASLOVNICA / Novosti / Moji zdravi zubi

Moji zdravi zubi

09. travnja 2014.

Učenike 1. d razreda, 9. travnja 2014., posjetila je stomatologinja Jelena Perica. Predavanje je vezano uz zdravstveni odgoj učenika i  dio je realizacije projekta MOJI ZDRAVI ZUBI u cilju očuvanja oralnog zdravlja, a time i zdravlja uopće.

U svrhu očuvanja oralnog zdravlja djece od izuzetnog je značaja ova posjeta stomatologinje. Cilj posjete bio je upoznati učenike sa stomatološkim pregledom i posebno ukazati na važnost pravilne higijene i redovnog odlaska stomatologu. Ova posjeta ujedno ima važnu ulogu u prevenciji straha i tjeskobe od doktora stomatologa.

Stomatologinja je na zanimljiv i pristupačan način objasnila ulogu i doprinos stomatologa u očuvanju zdravlja zubi, naglasila je važnost higijene usta i zubi  te je objasnila što je karijes i kako ga spriječiti. Saznali su koja je hrana štetna za zube i koliko je pravilna prehrana važna za njih, kao i za cjelokupno zdravlje.  Zatim je, uz pomoć makete, objasnila kako se pravilno četkaju zubi, a što su učenici i isprobali na vlastitim zubima.

Zahvaljujemo dr. med. dent. Jeleni Perici na poučnom predavanju.

Aktivnosti u Područnoj školi Sirova Katalena tijekom posljednjeg tjedna nastave

Učenici Područne škole Sirova Katalena proveli su posljednji tjedan nastave u igri na otvorenom i ponavljanju nastavnih sadržaja kroz zabavne […]