NASLOVNICA / Novosti / Mjesec borbe protiv ovisnosti
Autor: Nikola Vuković
23. studenoga 2015.
U tijeku je ostvarivanje preventivnih programa u svim razrednim odjelima naše škole. Ovogodišnja nit vodilja je: Kako reči NE!
Svi razredni odjeli planirali su po nekoliko aktivnosti preventivnog programa tijekom nastavne godine. Naintenzivniji rad na ostavrivanju preventivnih programa je u mjesecu borbe protiv ovisnosti (15.studeni-15.prosinca).
Učenici razredne nastave ostvaruju program kroz predavanja, radionice, igru i razgovor o kvalitetnom korištenju slobodnog vremena.
Učenici predmetne nastave sudjelovat će u tri akcijska istraživanja. Peti razred – Igra i slobodno vrijeme učenika. Šesti i sedmi razred – Zdravlje je najveće bogatstvo. Učenici osmog razreda popunjavaju on-line anketu o prevenciji. Koordinator aktivnosti je pedagog, a sudionici provedbe akcijskih istraživanja su razrednici predmetne nastave.
Dio preventivnih programa ostvaruju stručne suradnice psihologinja i logopedinja, a program se odnosi na jačanje komunikacije, donošenje odluka i motivaciju učenika za učenje i rad.
Cilj svih preventivnih programa je naučiti mlade da prepoznaju negativne utjecaje i da se što kvalitetnije odupru lošim nagovorima. Naglasak je na kvalitetnom korištenju slobodnog vremena te usmjeravanju učenika na izvore korisnih informacija.
23. lipnja 2026.
Danas smo sudjelovali na projektnom sastanku u Zalaegersegu u sklopu projekta G.A.T.E. HUHR, na kojem je prisustvovalo 11 učitelja iz […]
19. lipnja 2026.
Učenici 7. A, 7. B, 7. C i 7. D sa svojim razrednicama Antonelom Carek, Majom Mlinarić Horvat, Elenom Zobunđija […]