NASLOVNICA / Novosti / Ministarstvo podržalo rekonstrukciju narodne nošnje

Ministarstvo podržalo rekonstrukciju narodne nošnje

Autor: Kristina Benko - Markovica

17. siječnja 2023.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja je početkom školske godine raspisalo Poziv za financiranje projekata u sklopu izvannastavnih aktivnosti osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova u školskoj godini 2022./2023.

Svrha poziva je financijski poduprijeti provedbu projekata u sklopu izvannastavnih aktivnosti osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova u školskoj godini 2022./2023. radi zadovoljavanja različitih potreba učenika, a u skladu s njihovim sklonostima, sposobnostima i interesima te poticanje razvoja dodatnih specifičnih oblika potpore učenicima.

Osnovna škola Đurđevac je prijavila projekt pod nazivom Tradicijski vez i narodna nošnja Podravine te je dobila sredstva za nabavu novih 25 kompleta narodnih nošnji u iznosu od 25.000,00 kn.

Tijekom školske godine slijede aktivnosti vezane uz nabavu potrebnih materijala, radionica učenja tradicijskog veza te uključivanje učenika u izvannastavnu glazbenu aktivnost folklor. Na taj način se od najranije dobi razvijaju ritmičke, glazbene, socijalne, komunikacijske i  društvene vještine.   

Voditeljica projekta je učiteljica glazbene kulture Kristina Benko Markovica.

Ostale obavijesti

04. prosinca 2023.

Karlu Saboliću uručena diploma za 22. Bijenalnu međunarodnu izložbu dječje umjetnosti Kanagawa, Japan

Hrvatski školski muzej organizirao je svečanu dodjelu diploma autorima nagrađenih radova na 22. Bijenalnoj međunarodnoj izložbi dječje umjetnosti Kanagawa, Japan pozvavši nagrađenog […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content