NASLOVNICA / Novosti / Međunarodno natjecanje Klokan bez granica 2021. – pristigle nagrade za najbolje učenike

Međunarodno natjecanje Klokan bez granica 2021. – pristigle nagrade za najbolje učenike

Autor: Antonela Carek

12. listopada 2021.

U našoj školi, u lipnju 2021. godine, pod odgovarajućim epidemiološkim uvjetima održano je  matematičko natjecanje “Klokan bez granica 2021”. Ovih su dana na školu pristigle nagrade i priznanja za najbolje plasirane učenike.

 Udruga “Klokan bez granica” međunarodnog je karaktera i okuplja predstavnike velikog broja Europskih zemalja. Njezin je cilj popularizirati matematiku i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture. Glavna joj je zadaća organizacija natjecanja “Klokan bez granica” koja popularizira matematiku među mladima. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa. Moto natjecanja je: bez selekcije, eliminacije i finala. Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama. Sastoji se od 12 zadataka za skupine Pčelica i  Leptirić, odnosno 24 zadatka za sve ostale skupine. Zadaci su raznovrsni i poredani od lakših prema težima. Za svaki je zadatak ponuđeno pet odgovora od kojih je samo jedan ispravan. Natjecanje se samofinancira članarinom sudionika – natjecatelja. Prikupljena se sredstva koriste za organizaciju, pripremu zadataka i simbolične poklone svim natjecateljima, dok 10% najbolje plasiranih učenika u cijeloj Hrvatskoj dobiva i nagradu. 

Sudjelovalo je 54 učenika naše škole. Pet učenika plasiralo se u 10% najuspješnijih učenika na državnoj razini.  To su učenici:

Jakov Ovnić ( Pčelice)

Matija Mihočka (Ecolier)

Tin Turbelija (Ecolier)

Filip Gorički (Ecolier)

Patrik Fišer (Cadet)

Učenicima su uručena priznanja i simbolične nagrade.

Čestitke učenicima na uspješnom predstavljanju naše škole!

                                                                                                       učiteljica Jasmina Filipović Konjarek

Ostale obavijesti

19. svibnja 2024.

Područne škole sudjeluju u obilježavanju akcije Svibanj- mjesec zaštite od požara

Manifestacija „Svibanj – mjesec zaštite od požara „ nacionalnog je karaktera i provodi se dugi niz godina.Učenici područnih škola Budrovac, […]

18. svibnja 2024.

Natjecanje u krasnoslovu

Na 11. Natječaju Podravina u stihovima u finale je prošlo 29. autorskih recitala učenika od 5. do 8. r. Učenici […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content