NASLOVNICA / Novosti / Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja - Dabar 2017

Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja – Dabar 2017

23. studenoga 2017.

Od 13. do 17. studenog 2017. godine održano je Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja – Dabar 2017.

Na njemu su sudjelovali i učenici naše škole i ostvarili su odlične rezultate!

Tijekom rujna i listopada 430 škola iskazalo je interes za sudjelovanje, a natjecanju je pristupilo ukupno 15247 učenika u 5 kategorija.

Iz naše škole je četvero učenika ostvarilo plasman među 10% najuspješnijih u svojim kategorijama, a to su:

– Matija Mihočka (2.d) – 5. mjesto u kategoriji Mikro Dabar (1. i 2. razred OŠ)

Luka Štefanac (4.d) – 14. mjesto u kategoriji Mili Dabar (3. i 4. razred OŠ)

Pavao Stanešić (1.b) – 16. mjesto u kategoriji Mikro Dabar (1. i 2. razred OŠ)

Fran Vlahović (6.d) – 43. mjesto u kategoriji Kilo Dabar (5. i 6. razred OŠ)

Njima treba pridodati učenika Josipa Robotića (1.c) koji se je plasirao među 20% najuspješnijih zauzevši 45. mjesto u kategoriji Mikro Dabar.

Učenici koji su se plasirali među 10% najboljih u svojim kategorijama dobili su bedž "Zlatni Dabar".

Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga "Suradnici u učenju", uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNet-a. Pokrovitelj natjecanja je Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Mentor učenicima je učitelj Nikola Mihočka.

Više o "Dabru" možete pročitati na: http://www.ucitelji.hr/Naslovnica/Dabar.aspx

24. lipnja 2021.

Upis učenika u srednju školu

Od sutra (25. lipnja )počinju prijave obrazovnih programa. Učenici su dobili potrebne upute kako prijaviti obrazovne programe ( do 6 […]