NASLOVNICA / Novosti / MEĐUNARODNI DAN TOLERANCIJE U ODJELIMA ZA UČENIKE S TEŠKOĆAMA U RAZVOJU

MEĐUNARODNI DAN TOLERANCIJE U ODJELIMA ZA UČENIKE S TEŠKOĆAMA U RAZVOJU

Autor: Matea Melnjak

16. studenoga 2022.

Od 1996. godine 16. studenog se obilježava Međunarodni dan tolerancije. Taj dan je Opća skupština Ujedinjenih naroda proglasila danom tolerancije i pozvala svoje države članice da ga obilježavaju kako bi podigli svijest građana o važnosti poštivanja i uvažavanja različitosti. Na taj dan su države članice UNESCO-a 1995. godine usvojile Deklaraciju o načelima tolerancije kojom se ovaj dan proglašava Međunarodnim danom tolerancije.

Prema definiciji UNESCO-a, tolerancija je poštivanje, prihvaćanje i uvažavanje bogatstva različitosti. Nedostatak tolerancije stvara predrasude i dovodi do diskriminacije grupa ljudi ili pojedinaca

Učenici Odjela za učenike s teškoćama u razvoju obilježili su Međunarodni dan tolerancije marljivo izrađivajući svoje plakate. Naučili smo što je tolerancija da je uredu ako netko ima crnu, a netko smeđu kosu, da je netko visok, a netko nizak i da se zajedno bez obzira na različitosti možemo međusobno poštivati, radovati, smijati.

U galeriji možete vidjeti kako smo obilježili Međunarodni dan tolerancije.

Ostale obavijesti

11. lipnja 2024.

Jastrebica Su

Učenici 2. c razreda su danas upoznali novu stanarku Đurđevca. Posjetila ih je jastrebica Su koja posljednja dva mjeseca živi […]

10. lipnja 2024.

Terenska nastava učenika 6. razreda

U ponedjeljak, 10. lipnja 2024. iz Đurđevca su u 8 sati u jutro krenuli svi šesti razredi naše škole na […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content