NASLOVNICA / Novosti / Međunarodni dan tolerancije u Odjelima za učenike s teškoćama u razvoju

Međunarodni dan tolerancije u Odjelima za učenike s teškoćama u razvoju

Autor: Lucija Sulimanec

20. studenoga 2023.

U svijetu se 16. studenog obilježava kao Međunarodni dan tolerancije. Deklaracija o načelima tolerancije navodi da je tolerancija poštivanje, prihvaćanje i uvažavanje bogatstva različitosti svjetskih kultura, oblika izražavanja i bivanja ljudi. Učenici Odjela za učenike s teškoćama u razvoju obilježili su Međunarodni dan tolerancije različitim aktivnostima i radionicama.

Nakon čitanja priče Ružno pače i gledanja istoimenog animiranog filma, učenici odgojno-obrazovnih skupina su izradili prigodne plakate. Učenici 4. odgojno-obrazovne skupine su sudjelovali na radionici „Moja obitelj je različita“ na kojoj su pisali poruke tolerancije, crtali svoje obitelji te tražili sličnosti i razlike između crteža učenika iz skupine. Zajedno s učenicima od 1. do 4. razreda su sudjelovali i u radionici „Klupko prijateljstva” koja se temeljila na kruženju klupka od jednog do drugog učenika. Prilikom međusobnog pružanja klupka, učenici su naglašavali dobre osobine drugih učenika. Učenici 4. odgojno-obrazovne skupine i učenici od 5. do 8. razreda sudjelovali su u kvizu tolerancije. Nakon što su naučili što je, a što nije tolerantno ponašanje, učenici su dobili nekoliko primjera ponašanja za koje su trebali odrediti jesu li tolerantna ili nisu.

U galeriji možete vidjeti fotografije naših provedenih aktivnosti.

Ostale obavijesti

28. studenoga 2023.

“Ruksak pun kulture” u našoj školi – predstava Medo Bedo

Područne škole Budrovac, Čepelovac, Mičetinac, Sirova Katalena i ona za djecu s teškoćama u razvoju su u prošloj godini bile […]

27. studenoga 2023.

Helena Pintar i Franka Martinčić predstavljale našu školu na regionalnom natjecanju Sudoku prvenstva

Dana 25. studenoga 2023., učenice Helena Pintar i Franka Martinčić sudjelovale su na regionalnom natjecanju Sudoku prvenstva za osnovne i […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content