NASLOVNICA / Novosti / Međunarodni dan tolerancije u Odjelima za učenike s teškoćama u razvoju

Međunarodni dan tolerancije u Odjelima za učenike s teškoćama u razvoju

Autor: Lucija Sulimanec

20. studenoga 2023.

U svijetu se 16. studenog obilježava kao Međunarodni dan tolerancije. Deklaracija o načelima tolerancije navodi da je tolerancija poštivanje, prihvaćanje i uvažavanje bogatstva različitosti svjetskih kultura, oblika izražavanja i bivanja ljudi. Učenici Odjela za učenike s teškoćama u razvoju obilježili su Međunarodni dan tolerancije različitim aktivnostima i radionicama.

Nakon čitanja priče Ružno pače i gledanja istoimenog animiranog filma, učenici odgojno-obrazovnih skupina su izradili prigodne plakate. Učenici 4. odgojno-obrazovne skupine su sudjelovali na radionici „Moja obitelj je različita“ na kojoj su pisali poruke tolerancije, crtali svoje obitelji te tražili sličnosti i razlike između crteža učenika iz skupine. Zajedno s učenicima od 1. do 4. razreda su sudjelovali i u radionici „Klupko prijateljstva” koja se temeljila na kruženju klupka od jednog do drugog učenika. Prilikom međusobnog pružanja klupka, učenici su naglašavali dobre osobine drugih učenika. Učenici 4. odgojno-obrazovne skupine i učenici od 5. do 8. razreda sudjelovali su u kvizu tolerancije. Nakon što su naučili što je, a što nije tolerantno ponašanje, učenici su dobili nekoliko primjera ponašanja za koje su trebali odrediti jesu li tolerantna ili nisu.

U galeriji možete vidjeti fotografije naših provedenih aktivnosti.

Ostale obavijesti

09. srpnja 2024.

Naša škola treću godinu za redom dobila oznaku Sigurnija škola

U sklopu projekta “Sigurnija škola” u organizaciji Hrvatskog Crvenog križa naša škola je i u ovoj školskoj godini, trećoj za […]

03. srpnja 2024.

Završna svečanost učenika osmih razreda

U utorak, 2. srpnja 2024. godine, u Domu kulture održana je završna svečanost učenika osmih razreda. Na početku programa nazočne […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content