NASLOVNICA / Novosti / Međunarodni dan tolerancije

Međunarodni dan tolerancije

Autor:

23. studenoga 2017.

Međunarodni dan tolerancije, 16.studenoga 2107. učenici 3.a razreda su obilježili tako da su u goste pozvali članove Udruge slijepih Koprivničko-križevačke županije. Naučili su  kako  mogu pomoći slijepoj osobi, na primjer prijeći cestu ili se kretati po nepoznatom prostoru.

Vidjeli su  kako se slijepa osoba koristi bijelim štapom kao pomagalom. Isto tako su vidjeli kako izgleda mašina za pisanje brajice, pisma za slijepe osobe. Naučili su da  se i slijepe osobe mogu igrati različite igre (zvučna lopta…), da polaze školu, imaju prijatelje i da ih prihvaćamo i družimo se s njima i oni s nama. Isto tako su učenici pomoću različitih vrsta naočala isprobali kako je to kada ne mogu vidjeti tko i što se nalazi oko njih. Na kraju druženja je teta Ana učenicima pokazala kako se piše mašinom za brajicu i napisala im:  Treći a je super odslušao radionicu o slijepim osobama. Pokazala im je i naučila ih da se  i u brajici na početku rečenice i u imenima pišu velika početna slova.

Ostale obavijesti

29. rujna 2022.

Šahovska grupa počela s radom

Danas, 29. rujna 2022. godine, počela je s radom Šahovska grupa. Okupilo se dvadeset polaznika koji će pod vodstvom učitelja […]

29. rujna 2022.

NAJAVA: Obilježavanje Dječjeg tjedna

Idućeg tjedna u našoj školi raznim aktivnostima obilježavamo dječji tjedan. OBILJEŽAVANJE DJEČJEG TJEDNA Dječji tjedan je tradicionalna godišnja akcija i […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content