NASLOVNICA / Novosti / Međunarodni dan tolerancije

Međunarodni dan tolerancije

Autor:

23. studenoga 2017.

Međunarodni dan tolerancije, 16.studenoga 2107. učenici 3.a razreda su obilježili tako da su u goste pozvali članove Udruge slijepih Koprivničko-križevačke županije. Naučili su  kako  mogu pomoći slijepoj osobi, na primjer prijeći cestu ili se kretati po nepoznatom prostoru.

Vidjeli su  kako se slijepa osoba koristi bijelim štapom kao pomagalom. Isto tako su vidjeli kako izgleda mašina za pisanje brajice, pisma za slijepe osobe. Naučili su da  se i slijepe osobe mogu igrati različite igre (zvučna lopta…), da polaze školu, imaju prijatelje i da ih prihvaćamo i družimo se s njima i oni s nama. Isto tako su učenici pomoću različitih vrsta naočala isprobali kako je to kada ne mogu vidjeti tko i što se nalazi oko njih. Na kraju druženja je teta Ana učenicima pokazala kako se piše mašinom za brajicu i napisala im:  Treći a je super odslušao radionicu o slijepim osobama. Pokazala im je i naučila ih da se  i u brajici na početku rečenice i u imenima pišu velika početna slova.

Ostale obavijesti

21. listopada 2021.

Posjet školskoj knjižnici – u društvu sa slikovnicama

U povodu obilježavanja Godine čitanja 2021., ali i Mjeseca hrvatske knjige, učenici 1. i 3. razreda te 3. odgojna skupina […]

20. listopada 2021.

Svjetski dan kravate u Odjelima za učenike s teškoćama u razvoju

Kravata je jedini hrvatski simbol koji je univerzalno poznat i prepoznatljiv. Dan kravate obilježava se 18. listopada. Tom su prigodom […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content