NASLOVNICA / Novosti / Međunarodni Dan Roma 8.4.

Međunarodni Dan Roma 8.4.

Autor:

10. travnja 2019.

I ove školske godine učenici KO 5.i 6. razreda Odjela za učenike s teškoćama u razvoju Đurđevac,  uključili su se u  Međunarodnu zajednicu u proslavi Dana Roma. Učenici su upoznali jezik, kulturu i običaje Roma Bajaša. Simbol romskog naroda je zastava plavo-zelena sa crvenim kotačem u sredini. Pritom plava boja predstavlja nebo, zelena boja zemlju, a crveni kotač, kretanje.

Slušali smo romsku himnu „Gelem, gelem“ i čitali značenje teksta. S obzirom da razred polaze učenici  Romi, njihov zadatak  na satu razrednika je bio uloga „učenika –mentora“. Vršnjacima u razredu prezentirali su govor Roma Bajaša, te su na kraju aktivnosti  svi učenici oblikovali zajedničku slikovnicu i mali romski rječnik.

Ovim aktivnostima potiče se međusobno uvažavanje različitosti, tolerancije i suradnje učenika u razredu.

Ostale obavijesti

28. rujna 2021.

Europski dan jezika u Gradskoj knjižnici Đurđevac

Povodom Europskog dana jezika koji se obilježava 26. rujna, jučer su učenici 7. a i 7. b razreda naše škole […]

27. rujna 2021.

Edukativni posjet Mađarskoj darovitih učenika naše škole

U Osnovnoj školi Đurđevac provodi se projekt pod nazivom „Encouraging and developing gifted kids for more advanced crossborder area” akronim […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content