NASLOVNICA / Novosti / Međunarodni dan osoba s invaliditetom

Međunarodni dan osoba s invaliditetom

Autor:

05. prosinca 2018.

U ponedjeljak, 3. prosinca, korisnici kluba Aktiv – osobe s invaliditetom obilježili su Međunarodni dan osoba s invaliditetom u našoj sportskoj dvorani zajedno s učenicima 3. b razreda.

Hrvatski savez udruga cerebralne i dječje paralize nositelj je druge godine programa Klubovi korisnika – Klub Aktiv u sklopu trogodišnjeg programa „Razvoj i širenje mreže socijalnih usluga koje pružaju udruge“. Kao partner u provedbi programa sudjeluje Gradsko društvo osoba s invaliditetom Đurđevac. Cilj je postizanje boljeg razumijevanja problema invaliditeta u široj društvenoj zajednici. Učenicima je prikazan kratak video o Nicku Vujičiću, osobi s invaliditetom koji je rođen bez ruku i nogu. Nick je motivacijski govornik koji unatoč svojim tjelesnim ograničenjima živi kao da granice i prepreke ne postoje.Čovjek koji je svoje tjelesne nedostatke pretvorio u upravo zadivljujuće prednosti, živi svoj život „punim plućima“ i živi život bez ograničenja. Osobe s invaliditetom pokazale su s kojim se svakodnevnim preprekama suočavaju. Učenicima 3. b razreda pokazali su kako koristiti invalidska kolica kada se ispred njih nađe prepreka, kako hodati pomoću štaka, hodalica i drugih pomagala za hodanje. Također, jedan od zadataka za učenike je bio da s povezom na očima prođu prepreke i osjetilom dodira prepoznaju svog prijatelja iz razreda. Osobe s invaliditetom su unatoč tjelesnim oštećenjima u svom životu postigle brojna priznanja i osvojili medalje na sportskim natjecanjima, a neke medalje su donijeli i pokazali učenicima. U ime Gradskog društva osoba s invaliditetom zahvaljujem se ravnatelju, učiteljici i učenicima 3.b razreda na gostoprimstvu i sudjelovanju u obilježavanju Međunarodnog dana osoba s invaliditetom. Hvala Vam što se svojom nazočnošću uveličali ovaj dan.

Barbara Kirinec, bacc.physioth.,

voditeljica kluba korisnika Gradskog društva osoba s invaliditetom Đurđevac

Ostale obavijesti

09. srpnja 2024.

Naša škola treću godinu za redom dobila oznaku Sigurnija škola

U sklopu projekta “Sigurnija škola” u organizaciji Hrvatskog Crvenog križa naša škola je i u ovoj školskoj godini, trećoj za […]

03. srpnja 2024.

Završna svečanost učenika osmih razreda

U utorak, 2. srpnja 2024. godine, u Domu kulture održana je završna svečanost učenika osmih razreda. Na početku programa nazočne […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content