NASLOVNICA / Događanja i obavijesti - knjižnica / Međunarodna suradnja s OŠ Mihovila Nakovića, Koljnof iz Republike Mađarske

Međunarodna suradnja s OŠ Mihovila Nakovića, Koljnof iz Republike Mađarske

Autor:

29. ožujka 2019.

Dana 29. ožujka  2019. g. u sklopu projekta Bilo kuda-Hrvati svuda našu školu posjetili su učenici OŠ Mihovila Nakovića, Koljnof iz Republike Mađarske u pratnji ravnateljice i njihovih učiteljica. To je drugi dio Međunarodne suradnje  tih dviju  škola.  Prošle godine naši su učenici posjetili njihovo mjesto Koljnof, a sad su oni uzvratili posjet.

https://djurdjevac.hr/gradska-uprava/uspjesan-nastavak-medunarodne-suradnje-os-grgura-karlovcana-i-os-mihovila-nakovica/

U našoj školi je održan kulturno-umjetnički program kojim su prvo naši učenici predstavili našu školu i bogatu tradiciju naše Podravine.  Zbor je otpjevao pjesmu Pozvale so dekle dečke. Naš đurđevački govor predstavili su pjesmama koje su sami napisali i krasnoslovili učenici Marta Ređep, s pjesmom Djaki i  Luka Konjarek s pjesmom V tuđine. Suvremenost i tradiciju spaja grupa Etnoritmika u plesu na hrvatsku tradicijsku pjesmu Naranča.  Učenici Borna šimunic i Ema Lovrak otplesali su Đurđevačku polku u nagrađivanoj koreografiji autorice Kristine Benko Markovica.

Učenici Iz OŠ Mihovila Nakovića, Koljnof iz Republike Mađarske predstavili su svoju školu i mjesto ppt prezentacijom. Nakon toga su odsvirali, otplesali i otpjevali niz napjeva iz njihove bogate tradicije i kulturne baštine. Nakon razgleda škole pješice su otišli u hotel Picok.

Drugi dan gosti će posjetiti Muzej Grada Đurđevca, Interpretacijski centar Picokijade, naš mali zoo  i njene stanovnike i geografsko-botanički rezervat Đurđevačke pijeske. Prije samog polaska posjetit će vodenicu Svete Ane.

Ovim smo susretom produbili prijateljstvo.

Ostale obavijesti

10. ožujka 2023.

Judita, Sara i Gabrijela županijske pobjednice na natjecanju “Čitanjem do zvijezda”

Županijska razina natjecanja u znanju i kreativnosti “Čitanjem do zvijezda” održana je u našoj školi 9. ožujka 2023. g. Sudjelovalo […]

19. prosinca 2022.

Školsko natjecanje “Čitanjem do zvijezda”

Ove godine kreće 14. sezona natjecanja u znanju i kreativnosti “Čitanjem do zvijezda”, a čitaju se knjige: Na školskom natjecanju […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content