NASLOVNICA / Novosti / Maturalno putovanje 8. a razreda

Maturalno putovanje 8. a razreda

Autor: Antonela Carek

01. srpnja 2022.

Od 15. 6. do 19. 6. 2022. učenici 8. A razreda u pratnji svojeg razrednika Milana Kosa i učitelja Zorana Vidakovića sudjelovali su na višednevnoj terenskoj nastavi na otoku Hvaru.

Putovanje je započelo vlakom u jutarnjim satima od Đurđevca do Splita. Nakon dolaska u Split s lokalnim vodičem učenici su imali kraći razgled centra grada: Prokurative, Dioklecijanova palača – podrumi, Peristil s katedralom, Vestibul, Jupiterov hram, Zlatna vrata, spomenik Grguru Ninskom. Nakon razgleda grada put je nastavljen dalje trajektom do Starog Grada na otoku Hvaru i na kraju barkom do hotela Arkada. Drugi dan prijepodne učenici su imali zanimljivu šetnju u pratnji lokalnog turističkog pratitelja bivšom grčkom kolonijom u kojoj se posebno ističe Tvrdalj Petra Hektorovića (utvrđeni ljetnikovac), zatim ostaci antičkog grada Farosa, crkva sv. Stjepana, Dominikanski samostan i crkva sv. Petra Mučenika te Muzej dominikanskog samostana. Trećeg dana putovali su lokalnim autobusom od Starog Grada do grada Hvara, a zatim brodom na Paklinske otoke, točnije na otok sv. Klement gdje je bilo predviđeno kupanje na prekrasnoj plaži Palmižana te uživanje u jedinstvenoj prirodi. Nakon povratka u grad Hvar uslijedila je ugodna šetnja gradom s lokalnim turističkim pratiteljem uz razgled. Četvrti dan bio je predviđen za kupanje u moru i poslije podne na bazenu uz hotel Arkada, a večernji sati za odlazak do Starog Grada. Petog dana rano ujutro uslijedio je povratak kući.

                                                                     učitelj Zoran Vidaković

Ostale obavijesti

04. kolovoza 2022.

Javni poziv za obavljanje poslova pomoćnika/ce u nastavi

Objava javnog poziva za obavljanje poslova pomoćnika/ce u nastavi za učenike s teškoćama u razvoju u Osnovnoj školi Đurđevac u […]

04. kolovoza 2022.

Javni poziv za obavljanje poslova stručnog komunikacijskog posrednika/ce

Objava javnog poziva za obavljanje poslova stručnog komunikacijskog posrednika/ce u nastavi za učenike s teškoćama u razvoju u Osnovnoj školi […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content