NASLOVNICA / Novosti / Mali Picoki na Sportskim igrama mladih u Savudriji

Mali Picoki na Sportskim igrama mladih u Savudriji

Autor:

23. lipnja 2018.

Državna završnica Turneje radosti Sportskih igara mladih u graničaru za 2007. godište  i atletičare na 60 m za 2007. i 2009. godište održano je u Savudriji od 16. do 19. lipnja 2018. Na Turneji je sudjelovala i ekipa graničara iz 4. b razreda te učenici Fran Kucel iz 4. b i Nika Kopričanec iz 4. c razreda kao najbrži u utrci na 60 m, pobjednici na turniru u Đurđevcu. 

Na igre u Savudriju zaputili su se u pratnji svoje razrednice, učiteljice Nade Petrović, učiteljice Olge Lazar te Nikine majke Jasne Kopričanec. Putovanje do Savudrije i natrag, smještaj u Kampu Veli Jože i njihovo gostoljubivo osoblje, organizacija natjecanja, toplo more i kupanje, druženje i nova prijateljstva, oduševili su male natjecatelje i njihove pratitelje. Natjecanja su se odvijala u dva dana. U nedjelju, 17. lipnja održana je u Umagu utrka na 60 metara na kojoj je Nika Kopričanec osvojila 4. mjesto, a Fran Kucel prvo mjesto i zlatnu medalju te je time ostvario pravo na sudjelovanja na Velikom međunarodnom finalu koje će se održati od 20. do 25. kolovoza u Splitu. Istoga dana, u poslijepodnevnim satima, započela je završnica u graničaru koja je završila finalnim natjecanjima u ponedjeljak, 18. lipnja. Užarena atmosfera prštala je u Savudriji, Kamp Veli Jože „gorio“ je od navijanja, bilo je suza, bilo je smijeha i radosti, a svi zajedno odlično su se zabavljali. Ekipa graničara 4. b  nije pobijedila, ali su na terenu bili borbeni i fer igrači. Čestitali su pobjednicima i radovali se njihovom uspjehu jer znaju da je od pobjede važnije druženje i nova prijateljstva koja su stekli. Osim natjecateljskih igara, Savudrija im je pružila i odmor od školskih obaveza te nezaboravne trenutke provedene u kupanju, druženju i igri. Čestitke svima koji su sudjelovali, a pobjednicima na trudu i treniranju. Naš je Fran u Đurđevac ponosno donio svoju zlatnu medalju. Male su sportaše na željezničkom kolodvoru u Đurđevcu s velikim nestrpljenjem dočekali njihovi roditelji kojima su zasigurno još dugo u noć prepričavali svoje doživljaje s ovog nezaboravnog putovanja.

Izvješće pripremile učiteljice Olga Lazar i Nada Petrović

Ostale obavijesti

09. srpnja 2024.

Naša škola treću godinu za redom dobila oznaku Sigurnija škola

U sklopu projekta “Sigurnija škola” u organizaciji Hrvatskog Crvenog križa naša škola je i u ovoj školskoj godini, trećoj za […]

03. srpnja 2024.

Završna svečanost učenika osmih razreda

U utorak, 2. srpnja 2024. godine, u Domu kulture održana je završna svečanost učenika osmih razreda. Na početku programa nazočne […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content