NASLOVNICA / Novosti / Mali folkloraši nastupili na Županijskoj smotri dječjeg folklora

Mali folkloraši nastupili na Županijskoj smotri dječjeg folklora

Autor: Monika Rupčić

23. svibnja 2016.

U  Đelekovcu je 21.svibnja 2016.godine održana 13. Županijska smotra dječjeg folklora u organizaciji Zajednice kulturno-umjetničkih udruga Koprivničko-križevačke županije i pod pokroviteljstvom Koprivničko-križevačke županije. 

Sudionici ove smotre bili su i mali Đurđevčani, članovi najmlađe sekcije KUD-a Petar Preradović, polaznici Malog folklora Osnovne škole Grgura Karlovčana Đurđevac te su izveli koreografiju pod nazivom „Prešel je, prešel pisani Vuzem“ koju je osmislila njihova voditeljica Monika Rupčić. Koreografija prikazuje narodne plesove i običaje vezane uz događanja tijekom godine u periodu od Uskrsa do žetve. Instrumentalnu pratnju izvela je najmlađa sekcija tamburaša pod vodstvom Tomislava Markovice. U konkurenciji od 14 Kulturno-umjetničkih društava naše Županije, đurđevački mali folkloraši su izabrani u 3 najuspješnija te su predloženi za predstavnike Koprivničko-križevačke županije na malim Vinkovačkim jesenima ove godine. Stručni žiri su činile selektorice Hrvatskog sabora kulture,  Slavica i Lana Moslavac.

Ostale obavijesti

01. veljače 2023.

KAJ SO JELI NAŠI STARI?

U Odjelima za učenike s teškoćama u razvoju, dana 31.1. 2023. održana je prva u nizu kuharska radionica. Nakon kraćeg […]

01. veljače 2023.

Priprema djece za upis u prvi razred

U protekla dva tjedna stručni suradnici škole (psihologinja, logopedinja i pedagog) te ravnatelj škole kroz različite aktivnosti upoznali su buduće […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content