NASLOVNICA / Novosti / Mali folkloraši nastupili na Županijskoj smotri dječjeg folklora

Mali folkloraši nastupili na Županijskoj smotri dječjeg folklora

Autor: Monika Rupčić

23. svibnja 2016.

U  Đelekovcu je 21.svibnja 2016.godine održana 13. Županijska smotra dječjeg folklora u organizaciji Zajednice kulturno-umjetničkih udruga Koprivničko-križevačke županije i pod pokroviteljstvom Koprivničko-križevačke županije. 

Sudionici ove smotre bili su i mali Đurđevčani, članovi najmlađe sekcije KUD-a Petar Preradović, polaznici Malog folklora Osnovne škole Grgura Karlovčana Đurđevac te su izveli koreografiju pod nazivom „Prešel je, prešel pisani Vuzem“ koju je osmislila njihova voditeljica Monika Rupčić. Koreografija prikazuje narodne plesove i običaje vezane uz događanja tijekom godine u periodu od Uskrsa do žetve. Instrumentalnu pratnju izvela je najmlađa sekcija tamburaša pod vodstvom Tomislava Markovice. U konkurenciji od 14 Kulturno-umjetničkih društava naše Županije, đurđevački mali folkloraši su izabrani u 3 najuspješnija te su predloženi za predstavnike Koprivničko-križevačke županije na malim Vinkovačkim jesenima ove godine. Stručni žiri su činile selektorice Hrvatskog sabora kulture,  Slavica i Lana Moslavac.

Ostale obavijesti

21. listopada 2021.

Posjet školskoj knjižnici – u društvu sa slikovnicama

U povodu obilježavanja Godine čitanja 2021., ali i Mjeseca hrvatske knjige, učenici 1. i 3. razreda te 3. odgojna skupina […]

20. listopada 2021.

Svjetski dan kravate u Odjelima za učenike s teškoćama u razvoju

Kravata je jedini hrvatski simbol koji je univerzalno poznat i prepoznatljiv. Dan kravate obilježava se 18. listopada. Tom su prigodom […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content