NASLOVNICA / Novosti / Književni susret s Jadrankom Bitencom

Književni susret s Jadrankom Bitencom

16. listopada 2018.

Povodom Mjeseca hrvatske knjige naša škola ugostila je književnika Jadranka Bitenca.

Organizacija susreta bila je u suradnji izdavačke kuće Alfa. Susret je organiziran za učenike od 5. do 8. razreda. I učenici i učitelji uživali su u zanimljivom druženju i razgovoru s Jadrankom Bitencom koji je svojevremeno radio i kao učitelj.

Učenici su književniku postavljali raznovrsna zanimljiva pitanja o njegovom radu i životu. Književnik nam je dao nekoliko dobrih i poučnih smjernica o izazovima i poticanju čitanja, važnosti knjige te užitku koji svatko nađe u nekom djelu.

Bilo nam je prekratko vrijeme jedan školski sat koji smo proveli s njim jer govori vrlo životopisno, a učenici nisu stigli postaviti sva pitanja koja su željeli.

Zanimljivo je da je bio naš gost prije trideset godina, a sjeća se nekih detalja kao da je kod nas bio jučer.  Tada je zapisao u knjigu dojmova: “… nema ljepše stvari od raznolikih pitanja klinaca kojima najveći klinac među njima tj. ja, mogu bezbrižno odgovarati.“

Aktivnosti u Područnoj školi Sirova Katalena tijekom posljednjeg tjedna nastave

Učenici Područne škole Sirova Katalena proveli su posljednji tjedan nastave u igri na otvorenom i ponavljanju nastavnih sadržaja kroz zabavne […]