NASLOVNICA / Novosti / Književni susret s Brankom Primorac

Književni susret s Brankom Primorac

Autor:

21. svibnja 2018.

Otvoreni dani škole započeli su danas koncertom Umjetničke škole Fortunat Pintarić pod nazivom "Čarolija iza ugla"u Domu kulture za učenike nižih razreda. U velikoj sportskoj dvorani učenike predmetne nastave posjetila je novinarka, književnica i fotografkinja Branka PrimoracNjena djela uvrštena su u lektiru za 5. i 7. razred. 

Govorila je o svojim počecima pisanja, romanima, novinarskom pozivu te predanosti hobiju fotografiranja od malih nogu. Učenici su tijekom susreta postavljali niz pitanja, a Novinarska grupa obradit će intervju s njom za naš digitalni časopis Đurek. „Svaki rukopis pišem s jednakim žarom i odgovornošću prema čitateljima“, rekla je književnica. Roman-priče „Moj djed astronaut“ jedan joj je od najomiljenijih djela koje je napisala. Dobitnica je niza priznanja,  dvije nagrade „Mate Lovrak“ i SFERA.

Novinarski i književni stil su različiti, ali mnogo toga naučenog u novinarstvu može se primijeniti u književnosti što je vidljivo u njenom kreativnom stvaralaštvu.

Na pitanje kako motivirati djecu na čitanje odgovorila je da treba ponuditi pravi sadržaj u pravo vrijeme, ni pretežak ni prelagan te kvalitetno, zanimljivo i intrigantno štivo koje će privući i najveće mrzitelje čitanja. U društvu se pokušava motivirati djecu na čitanje raznim metodama: čitanje naglas, Ruksak (pun) kulture, proglašavanje najčitača godine, razni kvizovi i natjecanja učenika u poznavanju sadržaja odabranih naslova, druženja i susreti s književnicima…

„Ne može se živjeti od pisanja i rijetki su oni koji se bave samo pisanjem kao što je Sanja Pilić“, izjavila je književnica.

Bilo joj je divno u našoj maloj sredini i raduje se ponovnom susretu. Otišla je s ovim riječima: „Razgovor o književnosti i knjigama nikada nije završen. Do sljedećeg susreta ostajte dobri i veseli.“

Ostale obavijesti

04. kolovoza 2022.

Javni poziv za obavljanje poslova pomoćnika/ce u nastavi

Objava javnog poziva za obavljanje poslova pomoćnika/ce u nastavi za učenike s teškoćama u razvoju u Osnovnoj školi Đurđevac u […]

04. kolovoza 2022.

Javni poziv za obavljanje poslova stručnog komunikacijskog posrednika/ce

Objava javnog poziva za obavljanje poslova stručnog komunikacijskog posrednika/ce u nastavi za učenike s teškoćama u razvoju u Osnovnoj školi […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content