NASLOVNICA / Novosti / Kako pružiti prvu pomoć ozlijeđenom prijatelju ili nekoj drugoj osobi?

Kako pružiti prvu pomoć ozlijeđenom prijatelju ili nekoj drugoj osobi?

25. listopada 2008.

Kako pružiti prvu pomoć ozlijeđenom prijatelju ili nekoj drugoj osobi?

Na to su pitanje, učenici područnih škola Budrovac, Čepelovac, Mičetinac i Sirova Katalena zajedno sa svojim učiteljima, dobili odgovor na zajedničkoj nastavi održanoj 22.listopada 2008. u PŠ Budrovac.

Na poziv učitelja spomenutih škola, kao vanjski suradnik u nastavi, odazvao se volonter Crvenog križa, gospodin Marinko Križan. On je učenike poučio kako će pružiti prvu pomoć u slučaju nesvjestice, krvarenja, lomova, ogrebotina i opeklina. Učenici su marljivo vježbali pružati prvu pomoć, okretali jedan drugoga na bok, zamatali ,,ozlijeđene,, ručice i nožice, zainteresirano slušali predavača, te iznijeli niz primjera kada su oni bili ozlijeđeni, a na kraju postavili brojna pitanja vezanih uz ovu temu predavaču. Obećali su da će u svojim područnim školama sa svojim učiteljima ponoviti stečena znanja i vještine kako bi znali pravilno reagirati u slučaju da je potrebno pružiti prvu pomoć-sebi ili nekome drugome.

10. lipnja 2021.

Pero naših učenika… Podravina kroz stihove

Uz Godinu čitanja 2021. nastavljamo s projektima poticanja čitanja i kreativnog izražavanja u našoj školi. U ova teška vremena kad […]

09. lipnja 2021.

Cijepljenje učenika COVID

Obavijest za roditelje učenika od šestog do osmog razreda.