NASLOVNICA / Novosti / KAJ SO JELI NAŠI STARI?

KAJ SO JELI NAŠI STARI?

Autor: Marko Balala

01. veljače 2023.

U Odjelima za učenike s teškoćama u razvoju, dana 31.1. 2023. održana je prva u nizu kuharska radionica. Nakon kraćeg istraživanja obiteljskih kuharica, uz pomoć mama i baka, sakupili smo stare recepte, tradicionalna slana i slatka jela. Za svoju prvu kuharsku radionicu odlučili smo pripremiti nadaleko poznatu svetojansku zlevanku. U toj aktivnosti dala nam je podršku Natalija Miletić, članica Udruge Svetojanke iz Svete Ane. Uz pomoć učenika 5. i 6. razreda i učiteljice Sanje Flajs-Vidaković zajedno smo pripremili namirnice i posude za pečenje. Svaka učenica i učenik su imali zadatak odraditi jednu etapu pripreme. Kad je zlevanka bila pečena, mirisom je pozvala i druge učenike u školi, te smo je u zajedništvu u slast kušali. Radionica je u potpunosti uspjela. Zahvaljujemo Udruzi Svetojanke iz Svete Ane, Nataliji Miletić na podršci, pomoći i čuvanju tradicionalnih gastro vrednota našeg zavičaja.

Ostale obavijesti

27. ožujka 2023.

“Ljubičasti dan”-fotogalerija

Tijekom današnjeg dana učenici naše škole zajedno s učiteljima prigodno su obilježili “Ljubičasti dan” -dan podrške osobama oboljelih od epilepsije. […]

25. ožujka 2023.

Debata u OŠ Molve

U petak, 24.3.2023. učenici naše škole Paola Šestak, Luka i Karlo Sabolić, Mia Robotić i Petra Čeko posjetili su – […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content