NASLOVNICA / Novosti / Jestivi šumski plodovi - integrirani nastavni dan

Jestivi šumski plodovi – integrirani nastavni dan

Autor: Nada Petrović

12. listopada 2008.

Učenici i učitelji područnih škola Budrovac, Čepelovac, Mičetinac i Sirova Katalena, te njihova učiteljica engleskog jezika, realizirali su 10. listopada 2008.integrirani nastavni dan na kojem su radili na ovogodišnjoj projektnoj nastavi pod nazivom Jestivi šumski plodovi.

Učenici i njihovi učitelji okupili su se u Područnoj školi Mičetinac gdje su uz korelaciju različitih nastavnih predmeta (priroda i društvo, hrvatski jezik, engleski jezik, sat razrednika, tjelesna i zdravstvena kultura) učili o jestivim šumskim plodovima: šipku, vrganju, pitomom kestenu i lješnjaku, o pripremi hrane od tih plodova, a kasnije se i okušali u pripremi hrane od istih plodova. Jedan dio nastave održali su i u šumi gdje su osim o jestivim šumskim plodovima govorili o šumi u jesen i kulturnoj baštini zavičaja. Šetnjom šumom poticalo se učenike na izgrađivanje pravilnog stava prema očuvanju prirode. U nastavu su uključeni i vanjski suradnici: baka Marica Miloš i djed Ivan Petrović koji su svoje dugogodišnje životno znanje i iskustvo o šumi i njezinim plodovima pokušali prenijeti na učenike. Na povratku iz šume, učenici su kuhali i pili čaj od šipka, pekli i jeli kestene. U pripremi hrane pomogle su mame učenika iz Područne škole Mičetinac koje su učenike počastile i kolačima s pekmezom od šipka. Nastava će tog toplog jesenskog dana zasigurno dugo ostati u sjećanju učenika naših malih područnih škola koji će na projektu još raditi u svojim školama.

Ostale obavijesti

24. rujna 2021.

Jednodnevni izlet Odjela za učenike s teškoćama u razvoju

Učenici Odjela za učenike s teškoćama u razvoju uputili su se na jednodnevni izlet koji im je poklonio gradonačelnik Hrvoje […]

22. rujna 2021.

GODINA ČITANJA 2021. – Čitanje u knjižnici, plakati, autorska prava

Godina 2021. proglašena je Godinom čitanja. U našoj školi i knjižnici provode se različiti programi, projekti i aktivnosti. Poruka nacionalnog […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content